آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۷۷۲

  • زیر و بم دخل‌وخرج دولت

    دنیای‌اقتصاد: سند مالی دولت در سال آینده تقدیم مجلس شد. این سند در کنار جدول کلی هزینه‌ها و منابع، دارای جزئیاتی است که می‌تواند در سال آینده بر هزینه یا درآمد خانوار اثرگذار باشد. جدا از منابع و مصارف کلی بودجه در سال آینده، جزئیاتی از درآمدهای دولت از محل عوارض، وام ازدواج، عملیات بازار باز، طبقه‌بندی مالیات، سامانه کارمند ایران، اخذ مالیات از پزشکان، درآمد حاصل از جرایم رانندگی و بازگشت ارز حاصل از صادرات فنی مهندسی وجود دارد.
  • سرنوشت یارانه نقدی در لایحه بودجه

    براساس تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۹، سهم یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها ۸/ ۴۲ هزار میلیارد تومان و سهم طرح حمایت معیشتی خانوارها، ۳۱ هزار میلیارد تومان تعیین شد. این در حالی است که در قانون بودجه سال جاری، سهم یارانه نقدی و غیر نقدی خانوارها ۱/ ۴۱‌هزار میلیارد تومان بوده است. در واقع سهم یارانه‌های نقدی و غیرنقدی خانوارها حدود ۴ درصد افزایش داشته است.
  • درس‌هایی از هدفمندی یارانه‌ها

    کتاب «درس‌هایی از هدفمندی یارانه‌ها» به روایت محمدرضا فرزین، دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها در دولت‌های نهم و دهم منتشر شد. به گزارش خبرگزاری فارس، این کتاب به روایت محمدرضا فرزین، دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها در دولت‌های نهم و دهم است و پیرامون ماجراهایی درباره هدفمندی یارانه‌هاست که تاکنون از سوی مقامات دولتی منتشر نشده است.

بیشتر