میرهاشم موسوی در جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین ‌اجتماعی اظهار کرد: در پیشبرد اهداف سازمان تأمین‌ اجتماعی، شورای فرهنگی و اجتماعی نقش مهمی را برعهده دارد. بالاتریـن و والاتریـن عنصـری کـه در موجودیـت هـر یک از افراد جامعـه دخالت اساسـی دارد، عبد بودن این افراد است و زمانی که انسان‌ها به این مقام که بالاترین مقام‌هاست دست پیدا کنند فرهنگ کار خود را به شکل شایسته انجام داده است. او با بیان این‌که انسان‌ها دو گرایش دارند، گفت: یکی از ویژگی‌های روحی انسان، تمایلات و گرایش‌ به خوبی‌ها و دیگری گرایش به بدی‌هاست که اگر در بین افراد جامعه، گرایش به خوبی‌ها که سیره انبیای الهی است تقویت شود، سطح فرهنگ در سازمان‌ها و جامعه ارتقا پیدا خواهد کرد. موسوی با اشاره به اینکه تأمین ‌اجتماعی یک سازمان خدمت‌محور است، گفت: این سازمان جزو سازمان‌هایی است که با بیش از نیمی از مردم کشور در ارتباط است که با توجه به وسعت و تنوع در ارائه خدمات هر چقدر بتوانیم شاخص‌های خدمت‌محوری را در بین کارکنان افزایش دهیم، باعث ارتقای فرهنگ در سطح سازمان شده‌ایم.

او به رضایتمندی و خدمت‌رسانی مطلوب به جامعه تحت‌پوشش با استفاده از تمامی توان و ظرفیت‌های موجود به عنوان خروجی و نتیجه کار به عنوان یک کار فرهنگی اشاره کرد و گفت: بیمه تأمین ‌اجتماعی با برقراری تعاملی سازنده و همفکری و همیاری متقابل با مخاطبان، بستر مناسبی را برای ارتقای کمی و کیفی خدمات خود فراهم آورده است. در ادامه نخستین نشست شورای فرهنگی، احمد اسفندیاری، معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها، گفت: رهبر انقلاب اسلامی، یکی از دغدغه‌های اساسی‌شان را توجه به مسائل فرهنگی عنوان کرده‌اند و رأس همه امور را مقوله فرهنگ دانسته و فرهنگ را جهت‌دهند‌ه همه اقدام‌های اساسی و زیربنایی جوامع بشری و شتاب‌دهنده یا کندکننده آن برشمرده‌اند.

او با بیان اینکه ماموریت شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین ‌اجتماعی در دوره جدید فعالیت، بهره گرفتن از تمامی ظرفیت‌های آن است، افزود: این شورا باید بتواند با همکاری معاونت‌ها، نهادها و بخش‌های مختلف، نیازهای فکری و فرهنگی واحدهای مختلف این سازمان را به نحو شایسته‌ای تأمین کند. در بخش‌های مختلف سازمان هر اقدام و فعالیتی صورت می‌گیرد باید نسبت به بحث تولید محتوا و پیوست فرهنگی آن توجه ویژه داشته باشیم. معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها به اهمیت بنیان خانواده در سازمان تأمین ‌اجتماعی اشاره کرد و گفت: برگزاری مناسبت‌های مختلف در راستای سیاست‌های کلی نظام به منظور تقویت خانواده و افزایش جمعیت قابل‌تقدیر است. او به بیش از ۶۰هزار نفر همکار در سازمان تأمین ‌اجتماعی اشاره کرد و گفت: حدود ۶هزار نفر از همکاران این سازمان دارای خانواده سه فرزند و بیشتر هستند. افزایش جمعیت نقش مهمی در عرضه نیروی کـار و در نتیجـه رشـد تولیـد و توسعه اقتصادی ـ اجتماعی کشور خواهد داشت که باید مورد توجه قرار گیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند