به گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور،  سیدمسعود میرکاظمی با اشاره به اینکه وظایف اصلی سازمان اقتدار ملی است نه اقتدار بودجه‌ای، خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه باید نظارت دقیق و جدی روی کنترل برنامه‌ها در سطح کلان کشور داشته باشد و درگیر مسائل جزئی نشود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه هر دستگاهی هر امتیازی می‌گیرد باید پاسخگو باشد، تصریح کرد: مدیریت بر هزینه‌ها نه تنها سرلوحه کارها قرار بگیرد، بلکه مدیریت برنامه‌ها و تامین منابع اولویت اصلی کارها باشد؛ چراکه در ۶ماه گذشته در جذب منابع، عملکردها بسیار ضعیف بوده و استفاده از تنخواه و مولد نکردن دارایی‌ها باعث تورم افسارگسیخته و تحمیل چنین شرایط نامطلوب بر مردم شده است.

وی با بیان اینکه همه اذعان دارند ادامه روند فعلی به نفع کشور نیست، گفت: استراتژی سازمان این است از نگاه سطحی و جزئی فاصله بگیرد و افق دید سازمان را بر اساس نگاه کلان و با اهمیت کشور متمرکز کند. او ادامه داد: همه بخش‌ها، شهرستان‌ها و استان‌ها، پیشنهادها، چالش و راهکارها خود را درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را مطرح کنند تا با نگاه کارشناسی و علمی به جمع‌بندی نهایی برسیم.

میرکاظمی با تاکید بر اینکه تاکنون کسی متولی بهره‌وری نبوده است، اظهار کرد: روی بنگاه‌های کوچک سرمایه‌گذاری شده، ولی منجر به تولید و رشد ملی نشده است؛ چرا که بهره‌وری را مورد توجه قرار نداده‌اند.

ششمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعضای ستاد، مشاوران و روسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها که به‌صورت آنلاین شرکت کرده بودند، برگزار شد. در این جلسه، گزارش‌هایی از ردیف‌های بودجه‌ای، نحوه تخصیص‌ها و... ارائه شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند