صبح دیروز با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، ارسلان زارع استاندار گیلان، فرماندار و سایر مقامات استانی و محلی، طرح توسعه شرکت تولید کنسانتره و رب گلدشت افشره در رحیم‌آباد رودسر با سرمایه‌گذاری ۱۰میلیاردتومانی ستاد اجرایی افتتاح شد. محمد مخبر در حاشیه بازدید از این کارخانه و بازدید از نمایشگاه مشاغل اشتغال‌محور بنیاد برکت گفت: در استان گیلان محصولات کشاورزی بسیار با کیفیتی کشت شده که باید از این محصولات حمایت و به برندسازی آنان کمک کرد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه صنایع‌دستی یکی از مهمترین محصولات تولید شده در روستاهای گیلان است، تصریح کرد: محصولات صنایع‌دستی تولید شده در استان گیلان یک برند کشوری بوده و‌ از این ویژگی و برند باید نهایت بهره را برد زیرا کمک به اشتغال روستایی از طریق پرداخت تسهیلات مانع مهاجرت مردم از روستا به شهر می‌شود.

وی افزود: مهم‌ترین برنامه ستاد اجرایی فرمان امام برای امسال، ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در کشور است که ۲۰۰ هزار شغل توسط بنیاد برکت و مابقی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌شود. مخبر خاطرنشان کرد: تفاهمنامه‌ای با استانداری گیلان امضا خواهیم کرد که براساس آن ۶۰ هزار شغل جدید در استان ایجاد خواهد شد. گفتنی است شرکت گلدشت در زمینه تولید و فرآوری کنسانتره مرکبات (پرتقال، لیموترش، گریپ فروت، نارنگی)، پرک پرتقال، پرک نارنگی، روغن پوست پرتقال، پوره سیب، پوره کیوی، پوره هلو و رب‌گوجه‌فرنگی به‌صورت فله‌ای فعالیت می‌کند که طرح توسعه این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی دیروز به بهره‌برداری رسید و برای ۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد شد. همچنین در بخش دیگری از این سفر استانی، با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، استاندار گیلان و امام جمعه کوچصفهان، مدرسه ۱۲ کلاسه برکت شهید باهنر در روستای لاله‌دشت کوچصفهان با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و‌ با ظرفیت ۱۸۳ دانش‌آموز افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. با دستور محمد مخبر، به‌طور همزمان ۵۱ پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت نیز افتتاح و توزیع ۱۵۰ سری جهیزیه، ۳۰هزار بسته اقلام بهداشتی و‌ ۱۱ هزار بسته نوشت‌افزار در مناطق محروم استان توسط بنیاد احسان آغاز شد.

آغاز عملیات احداث ۵ هزار واحد مسکن محرومان در گیلان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

در جریان این سفر پروژه ۴۰ هکتاری «مسکن برکت» با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در سفیدرود رشت نیز آغاز شد. بعدازظهر روز گذشته با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، محرابیان رئیس مرکز عمران ستاد اجرایی، فرماندار و جمعی از مسوولان استانی، کلنگ ساخت ۵ هزار مسکن محرومان در منطقه سفیدرود رشت زده شد.

محمد مخبر در حاشیه این مراسم با بیان اینکه مسکن جزو یکی از ارکان رفاه اجتماعی در جامعه است، اظهار کرد: یکی از اهداف ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد آرامش در جامعه بوده و به همین منظور مسوولیت سنگین ساخت بخشی از مسکن ملی را تقبل کرده‌ایم.

مخبر‌ افزود: از ۴۰۰ هزار واحدی که در قالب طرح مسکن ملی قرار است در سراسر کشور ساخته شود، ۲۵ درصد آن را ستاد اجرایی فرمان تقبل کرده است. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: تاکنون ستاد اجرایی ۱۶۰ هزار واحد مسکونی برای افراد کم‌برخوردار در سراسر کشور ساخته یا در ساخت آن مشارکت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند