مبلغ اقساط وام مسکن ملی مشخص شد/ همه آنچه متقاضیان باید بدانند+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز، ارائه تسهیلات و وام مسکن توسط بانک ها در آخرین گزارش های منتشر شده توسط بانک مرکزی چندان وضعیت مطلوبی ندارد و بسیاری از بانک ها با وجود اقدامات انجام شده، درصد ناچیزی از تسهیلات خود را به حوزه مسکن اختصاص داده اند.

تازه‌ترین آمار منتشر شده از عملکرد بانک ها در جهش مسکن نشان میدهد که با گذشت ۳ سال از اجرای قانون جهش تولید مسکن، ۲۷ بانک و موسسه اعتباری تا کنون فقط ۲۸.۲ درصد از تسهیلات تکلیفی بخش مسکن را پرداخت کردند.

خبر مرتبط
خبر مهم برای خریداران مسکن/ انتقال این امتیاز؛ ممنوع

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: انعقاد معاملات و اعطای وکالت مربوط به انتقال حق انتفاع اراضی یا اعیان یا امتیاز ثبت نام، جز به اشخاص مورد تایید وزارت راه و شهرسازی یعنی ثبت نام کنندگان واجد شرایط در سامانه طرح‌های حمایتی تامین مسکن ممنوع است.

در حالی طی 3 سال گذشته باید بیش از 1420 همت تسهیلات بانکی به بخش مسکن پرداخت می‌شد که فقط 360 هزار میلیارد تومان قرارداد پرداخت تسهیلات مسکن توسط بانک‌ها امضا شده است.

این در حالیست که در هجدهمین و آخرین جلسه شورای عالی مسکن که به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری در هفته گذشته برگزار شد. وام ۸۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن مصوب شد. اگر چه این مصوبه باید به تایید شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی هم برسد و هنوز مشخص نیست در دولت چهاردهم این مصوبه اجرایی شود.

اقساط وام ملی مسکن

با اجرایی شدن این مصوبه اقساط وام ۸۰۰ میلیون تومانی در دوره ۲۰ ساله و بازپرداخت ساده ماهانه حدود ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.