برق ۲۴۵ اداره پرمصرف در این استان قطع شد

علیرضا خدابنده اظهار کرد: قطع برق مشترکان در هفته جاری در راستای اجرای طرح مدیریت بار تابستان سال ۱۴۰۳ و به منظور مشارکت دستگاه‌های اداری و نهادهای دولتی در این زمینه انجام شده است.

خبر مرتبط
برق ۶۵ اداره پرمصرف تهران قطع شد

مشترکان اداری در صورت خودداری از همکاری، علاوه بر قطع برق به استانداری تهران نیز معرفی خواهند شد.

وی بیان کرد: با توجه به انجام تنظیمات کنترل حد مصرف بر روی کنتورهای ادارات و بانک‌های استان خراسان رضوی، از ۱۶ خرداد ماه تاکنون حدود هزار مورد فرمان قطع برق از راه دور صادر شده و ۸۶۸ اداره به دلیل عدم کنترل سقف مصرف مجاز برابر با مصوبه هیات وزیران قطع شدند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی ادامه داد: طبق مصوبه هیات وزیران ادارات و بانک‌های خراسان رضوی موظف هستند در مقایسه با بار مصرفی سال ۱۴۰۰، مصرف برق خود را در ساعات اداری به میزان ۳۰ درصد و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد کاهش دهند، از آنجا که برخی ادارات از حد مجاز مصرف گذر کرده بودند، مشمول برنامه قطع شدند.

وی اضافه کرد: در این راستا برق ادارات پرمصرف در مرحله نخست به مدت ۱۰ دقیقه قطع می‌شوند، در صورت عدم رعایت الگوی مصرف برای بار دوم قطع برق آنها ۱۰ دقیقه دیگر ادامه می‌یابد و در صورت تکرار میزان قطع برق آن‌ها به یک ساعت افزایش پیدا خواهد کرد.

خدابنده با توجه به افزایش مصرف برق ناشی از تداوم گرما، از تمامی مشترکان در استان خراسان رضوی درخواست کرد، ضمن رعایت صرفه‌جویی و کاهش مصارف غیرضروری، با پیوستن به پویش با انرژی از جوایز ارزنده شامل ۳۰۰ دستگاه خودرو و میلیون‌ها جایزه نقدی و غیر نقدی بهره‌مند شوند.

به گزارش روابط عمومی، شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۴۰۵ مشترک دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.