پشنهاد عجیبی که مصر به اسرائیل داد

یک رسانه عبری زبان فاش کرد، قاهره برای پیشبرد روند توافق مبادله اسرا به تل‌آویو پیشنهاد کرده است در مقابل پذیرش توافق، حاضر به همکاری برای احداث موانع مرزی می‌باشد

به گفته این رسانه عبری زبان، این پیشنهاد مصری‌ها در ر استای اطمینان بخشیدن به اسرائیل در رابطه با احتمال از سرگیری انتقال سلاح از طریق مصر به حماس بعد از آتش بس است و قاهره قول داده است که موانعی با حسگرهای فوق پیشرفته را در این نقاط قرار بدهد.

مصری‌ها در این رابطه قول دادند، کار احداث این موانع از همان روزهای اولیه آغاز آتش بس در نوار غزه، آغاز خواهد شد.

خبر مرتبط
همگرایی ایران و این قاره؛ خار چشم اسرائیل/لغو ویزای این کشور برای ایرانیان

همگرایی روزافزون ایران و کشورهای قاره سیاه و بهبود موقعیت ایران در میان کشورهای این قاره توجه محافل سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی را به همراه داشته و موجب نگرانی شدید آنها شد.

گفتنی است فوریه گذشته برخی از رسانه‌های عبری زبان از توافق پشت پرده آمریکا، اسرائیل و مصر برای انتقال گذرگاه مرزی رفح بین نوار غزه و مصر به نقطه‌ای دیگر که مثلث مرزی مصر، نوار غزه و بقیه خاک (فلسطین اشغالی) است سخن گفته بودند.

در چارچوب این توافق قرار بود موانع زیر زمینی در طول مرز بین مصر و نوار غزه با هدف جلوگیری از انتقال سلاح از طریق تونل‌ها به داخل نوار غزه، احداث شود.

خبر مرتبط
خشم نتانیاهو از افشاگری عجیب سخنگوی اسرائیل

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو از اظهارات سخنگوی ارتش این رژیم درباره حماس خشمگین شده است.

پیش از این نیز دولت عبدالفتاح السیسی با ویران کردن بخش مصری رفح واحداث دیوار حایل که تا چند متر در عمق زمین قرار دارد و نیز ایجاد دیگر موانع همچون کانال آبی زیر زمینی به مقابله با تونل‌های احتمالی احداث شده بین دو سوی رفح اقدام کرده بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.