واکنش بازار خودرو به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری+ جدول

تثبت قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی در بازار امروز در حالی رقم خورده که بیشتر بازارها شکل کاهشی داشتند و نسبت به انتخابات روز گذشته واکنش مثبت نشان داده ‌بودند. امروز دلار هم روند کاهشی داشت و حتی یک کانال هم عقب‌نشینی کرد با این حال بازار خودرو به مسیر خود ادامه داد.

خبر مرتبط
نحوه ثبت سفارش خودروی جانبازان/اعلام آخرین مهلت

نحوه ثبت سفارش واردات خودرو جانبازان به صورت شخصی از طریق سامانه جامع تجارت ایران اعلام شد که بر این اساس از روز یکشنبه (۱۷ تیر) ثبت سفارش آغاز می شود.

فعالان بازار دلایل مختلفی برای ثبات قیمت خودرو اعلام می‌کنند. برخی معتقدند عدم اعلام برنامه‌های جدید اقتصادی توسط دولت از جمله عواملی هستند که مانع از تغییر قیمت‌ خودروهای داخلی و مونتاژی‌ها شده‌‌اند. قیمت داخلی‌ها و مونتاژی‌ها از ابتدای خرداد ماه شکل ثبات به خود گرفت و با رسیدن به نیمه تیرماه این روند همچنان ادامه داشته است. برخی دیگر معتقدند طی چند روز آینده بازار روند خود را تغییر خواهد داد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک»، «هایماS۷»، «تارا اتوماتV۲»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس گزارش خبرنگار اقتصادنیوز و بنابر اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز هم کشف قیمت نشد. از سوی دیگر در بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو ۲۰۷ اتوماتیک» هم ۸۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییری نداشت. به گزارش اقتصادنیوز، «هایما S۷» هم یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V۲ اتومات» در بازار ۹۲۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار ۶۱۸ میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  ۸۳۵ میلیون تومانی ماند.

اکو+وو+16

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.  از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار 720 میلیون تومانی ماند. خانواده کوییک هم امروز بدون تغییر بودند، با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 441 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 420 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. به گزارش اقتصادنیوز، ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار 429 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم بدون تغییر در بازار 565 میلیون تومانی شد. 
 

اکو+16

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.