نتانیاهو به بایدن: مذاکرات با حماس برای تبادل اسرا از سر گرفته خواهد شد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس جمهور آمریکا درباره جنگ غزه با یکدیگر به صورت تلفنی گفتگو کردند.

در نهایت پس از ناتوانی رژیم صهیونیستی برای پیروزی در جنگ غزه پس از ۹ ماه منازعه خونین و فشار جامعه جهانی برای توقف نسل کشی فلسطینیان، اکنون مقامات تل آویو برای خروج از باتلاق غزه به دنبال راهکاری دیپلماتیک هستند.

بر این اساس، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به صورت تلفنی درباره جنگ غزه و شرایط منطقه گفتگو و رایزنی کردند.

خبر مرتبط
هشدار بایدن به نتانیاهو درباره حمله به ایران

رئیس جمهور آمریکا به طور مستقیم نتانیاهو را تهدید کرده بود در صورت حمله به ایران تنها خواهد بود.

نتانیاهو در این تماس تلفنی به بایدن اطلاع داد به زودی مذاکرات با حماس جهت تبادل اسرا از سر گرفته خواهد شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به رئیس جمهور آمریکا گفت: تل آویو به زودی یک هیأت دیپلماتیک را برای مذاکره با حماس به منظور آزادی اسرای خود اعزام خواهد کرد. با این حال، اسرائیل زمانی به جنگ در غزه پایان خواهد بخشید که به تمامی اهداف خود در این منازعه برسد.

خبر مرتبط
هراس اسرائیل از تجدید قوای حماس/نقطه شکست خورده نتانیاهو

علیرغم اینکه نتانیاهو وعده نابودی کامل حماس را داده بود، حالا تحلیلگران معتقدند که این نقشه شکست خورده و مبارزان فلسطینی، همچنان درحال مقاومت هستند.

در بیانیه کاخ سفید درباره این تماس تلفنی آمده است: بایدن با ابراز خرسندی از تصمیم نتانیاهو برای از سرگیری مذاکره با حماس، از رسیدن دو طرف به یک توافق فراگیر استقبال کرد.

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد رئیس موساد فرماندهی تیم مذاکره کننده رژیم صهیونیستی با جنبش حماس را برعهده خواهد داشت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.