خبر مقام صهیونیست از نزدیکی توافق با حماس

یکی از اعضای تیم مذاکره کننده رژیم صهیونیستی از پیشنهاد قابل توجه و جدی حماس برای آتش بس خبر داد.

گرچه از اواخر ماه مِی میلادی مذاکرات صلح میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی به دلیل زیاده خواهی مقامات صهیونیست به بن بست رسیده و متوقف شد اما اکنون کورسوی امیدی برای رسیدن به یک توافق به منظور استقرار آتش بس در غزه دیده می‌شود.

یک مقام صهیونیست که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز از پیشرفت چشمگیر در مذاکرات صلح میان طرفین خبر داد.

خبر مرتبط
اسرائیل شمال را از دست داد/ روز وحشت اسرائیل در این منطقه

رسانه‌های صهیونیستی با اشاره به قطعی گسترده برق در جولان اشغالی و فرار ده‌ها هزار شهرک‌نشین در شمال به پناهگاه‌ها از ترس حملات حزب‌الله اعلام کردند که اسرائیل شمال را از دست داده است.

این منبع که جزو تیم مذاکره کننده صهیونیست‌ها با حماس است، اعلام کرد: "پیشنهاد اخیر حماس برای استقرار آتش بس شامل پیشرفت قابل توجهی است." با این حال، وی از ارائه جزئیات بیشتر پیرامون این پیشنهاد و نظر نهایی مقامات صهیونیست پیرامون آن خودداری کرد.

وی تاکید کرد: اکنون یک شانس جدی برای رسیدن به توافق صلح وجود دارد اما این مسئله کاملاً به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بستگی دارد.

این مقام صهیونیست خاطر نشان کرد: این پیشنهاد می‌تواند به پیشبرد مذاکرات کمک کند. اکنون یک توافق با شانس واقعی برای اجرایی شدن روی میز قرار دارد. گرچه بندهای پیشنهاد مطرح شده به سهولت قابل اجرا نیست اما آنها نباید توافق را به هم بزنند.

اینکه چه میزان دیدگاه این مقام صهیونیست منعکس کننده دیدگاه نتانیاهو است، مشخص نیست. با این حال، آنچه به نظر مسلم می‌رسد شکاف فزاینده میان ارتش رژیم صهیونیستی و کابینه ائتلافی و افراطی نتانیاهو است.


 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.