این ارز دیجیتال بازار را به هم می‌ریزد

 کارشناسان در شرکت  «۱۰ ایکس ریسرچ» (۱۰x Research) اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود بیت‌کوین طی امروز پنجشنبه (۱۴ تیر) از قیمت بیش از ۶۰ هزار دلار به کمتر از ۵۷ هزار دلار سقوط کند. آن‌ها می‌گویند که این کاهش شدید تنها آغاز ماجرا است و به شکل بالقوه احتمال سقوط قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال به کانال ۵۰ هزار دلار وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،  کارشناسان در شرکت  «۱۰ ایکس ریسرچ» (۱۰x Research) اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود بیت‌کوین طی امروز پنجشنبه (۱۴ تیر) از قیمت بیش از ۶۰ هزار دلار به کمتر از ۵۷ هزار دلار سقوط کند. آن‌ها می‌گویند که این کاهش شدید تنها آغاز ماجرا است و به شکل بالقوه احتمال سقوط قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال به کانال ۵۰ هزار دلار وجود دارد.

به نوشته کوین تلگراف، کاهش قیمت بیت‌کوین از سطح روانی و مهم ۶۰ هزار دلار به سوی ۵۰ هزار دلار، نشان‌دهنده یک تغییر چشمگیر در اعتماد به بازار خواهد بود و  ۱۰ ایکس ریسرچ آن را به کاهش شدید جریان‌های خرید بیت‌کوین و سرعت گرفتن فروش این ارز دیجیتال نسبت داده‌ است.

خبر مرتبط
قیمت بیت کوین و اتریوم امروز پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳| کاهش قیمت

امروز قیمت بیت کوین روند کاهشی را تجربه کرده است و ارزش هر واحد آن به ۵۸,۸۸۲ (پنجاه و هشت هزار و هشتصد و هشتاد و دو ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۲.۵۶ درصدی داشته است.

مارکوس تیلن، تحلیل‌گر این شرکت، اعلام کرده که مارپیچ نزولی قیمت بیت‌کوین قابل پیش‌بینی بود؛ او توضیح می‌دهد: «داد‌ه‌های ما از اوایل ژوئن حاکی از آن بود که میزان فروش بیت‌کوین بیش اندازه است و همین مسئله کاهش قیمت آن را در پی خواهد داشت.»

کاهش ۵/۴۴ درصدی قیمت بیت‌کوین به شکل قابل توجهی بر اعتماد سرمایه‌گذاران تأثیر منفی گذاشته و این مسئله در ارزش بازار ۱/۱ میلیارد دلاری بیت‌کوین و رشد ۵۷ درصدی حجم معاملات این ارز دیجیتال مشهود است.

گزارش ۱۰ ایکس ریسرچ با اشاره به شکسته شدن "سطح کلیدی برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین و خریداران صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF)" پیش‌بینی می‌کند که "با شکسته شدن حمایت، کاهش قیمت می‌تواند سرعت بگیرد."

خبر مرتبط
قیمت بیت کوین و اتریوم امروز چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳| ریزش قیمت

امروز قیمت بیت کوین روند کاهشی را تجربه کرده است و ارزش هر واحد آن به ۶۰,۸۰۴ (شصت هزار و هشتصد و چهار ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۱.۸ درصدی داشته است.

طبق اعلام ۱۰ ایکس ریسرچ، با از بین رفتن سطح حمایتی ۶۰ هزار دلاری، تنها معامله‌گران ناآگاه حاضر به خرید در این شرایط خواهند شد.

انتظارات قیمتی بیت‌کوین

گزارش این شرکت یک چشم‌انداز محتاطانه را برای قیمت بیت‌کوین حفظ و به معامله‌گران توصیه می‌کند در جهت آمادگی برای ادامه نوسان قیمت، مدیریت ریسک را در اولویت قرار دهند.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز پنجشنبه (۱۴ تیر) از ۵۶ هزار و ۸۱۲ دلار تا ۶۰ هزار و ۴۶۳ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۱۹:۲۳ به وقت ایران، ۵۸ هزار و ۲۹ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از ۲ هزار دلار کاهش یافته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹/۳۴ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود ۷ درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۳ هزار و ۹۱ دلار تا ۳ هزار و ۳۱۳ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۱۹:۲۵ به وقت ایران، ۳ هزار و ۱۴۴ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۱۶۰ دلار کمتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰/۳۷ میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل، حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.