واکنش ضرغامی به حاشیه‌های اجرای کنسرت در «تخت جمشید»

 اجرای کنسرت علیرضا قربانی در «تخت جمشید» با وجود واکنش‌های مختلفی که به آن نشان داد شد، از دهم تیرماه ۱۴۰۳ آغاز شده است.

بنابر اظهارات مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، این کنسرت که بلیت‌های آن در مرحله نخست تا دوازدهم تیرماه به فروش رفته بود، قرار است تا پانزدهم تیرماه و در ۸ سانس در روزهای مختلف ادامه داشته باشد.

حالا پس از گذشت دو شب از آغاز اجرای این کنسرت و فیلم‌ها و عکس‌هایی که از آن منتشر شده، عزت‌الله ضرغامی در شبکه ایکس (توئیتر) با انتشار یک ویدئو، به آن واکنش‌ها این‌طور پاسخ داده است: «تابوی کنسرت در پایگاه‌های تاریخی، در دولت رییسی شکسته شد.

این شب‌ها کنسرت علیرضاقربانی در تخت جمشید با حضور ۵۴۰۰ نفر برگزار می‌شود.

رونق کم‌سابقه مراکز اقامتی، حمل و نقل به‌ویژه هوایی و سایرخدمات گردشگری در زمان برگزاری این رویدادها، موجب تقویت اقتصاد گردشگری است.»

بیشترین نقد کارشناسان به اجرای کنسرت در تخت جمشید بر این بود گزارش‌هایی از میزان مقاومت‌سنجی و یا وضعیت سلامت تخت جمشید در اختیار نیست، درحالی‌که تعهدات برگزارکننده کنسرت در برابر حفاظت تخت جمشید شفاف نشده است و این نگرانی وجود دارد که در صورت بروز آسیب احتمالی در آینده، چگونه می‌توان عامل و منشأ آن را مشخص کرد.

فرونشست و گسترش گل‌سنگ‌ها از جمله عوامل تهدیدکننده تخت جمشید در سال‌های اخیر بوده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.