اولیانوف: تحریم های غرب علیه روسیه با شکست رو به رو شد

میخائیل اولیانوف در پیامی نوشت: کارشکنی ها و تحریم های غرب علیه روسیه با شکست رو به رو شده است.

 نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در کانال تلگرامی خود نوشت: بانک جهانی، روسیه را به عنوان کشوری با درآمد بالا به رسمیت می شناسد که این امر نشان دهنده ناکارآمدی و بی اثر بودن تحریم های غرب علیه روسیه است.

به گفته ی میخائیل اولیانوف، بانک جهانی اخیرا روسیه را در فهرست کشورهایی با "درآمد بالا" قرار داده است در حالی که پیشتر روسیه در فهرست کشورهایی با " درآمد رو به بالا " قرار داشته. این امر حاکی از آن است که فشارها و تحریم های غرب علیه مسکو هیچ اثری نداشته و کارشکنی های غرب با شکستی مفتضحانه مواجه شده است.

پیش از این، بانک جهانی در گزارشی اعلام کرده بود که درآمد سرانه ملی در روسیه به طور متوسط ۱۴,۲۵۰ دلار است و کشورهایی که درآمد سرانه در آنها دست کم ۱۳,۴۸۵ دلار باشد در فهرست کشورهایی با "درآمد بالا " قرار می گیرند.

بر اساس این داده ها در سال ۲۰۲۲میلادی واردات کالا از روسیه در کشورهای غربی رقمی معادل ۶۴.۱ میلیارد دلار و در سال ۲۰۲۳ نیز ۱۹۲.۴ میلیارد دلار کاهش داشته است.

بنابراین طی دو سال اخیر به خاطر محدودیت ها و تحریم های اعمال شده کشورهای غربی حدود ۲۵۶.۵ میلیارد دلار در بازار روسیه را از دست داده اند. در این میان مسکو توانسته این روابط تجاری از دست رفته را جبران کند و با معاملات با کشورهای دوست و هم پیمانش در طی دو سال تحریم حداقل ۲۸۷.۵ میلیارد دلار به دست آورد.

از آغاز جنگ اوکراین، کشورهای غربی هزاران تحریم را علیه روسیه اعمال و این کشور را به مقصد سنگین ترین تحریم ها در جهان تبدیل کرده اند. هدف اصلی تحریم های بین المللی که همه چیز را از افراد تا صنایع مهم در اقتصاد این کشور در برمی گیرد، منزوی کردن مسکو و مشتریان روسیه بوده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.