اوکراین به دردسر افتاد

روزنامه گاردین نوشت: اوکراین همزمان با تداوم تقویت نیروهای روسیه در شرق این کشور، برای رفع کاستی هایش در جنگ دست به دامان جمعیت زندانی شده است.

گزارش شده است که بیش از ۳ هزار زندانی به صورت مشروط آزاد شده و به واحدهای نظامی این کشور جذب شده اند.

گاردین به نقل از اولنا ویسوتسکا (Olena Vysotska) نوشت: پارلمان اوکراین ماه گذشته طرح جنجالی بسیج نیروها را تصویب کرد و اقدام اوکراین در جذب زندانیان به دنبال تصویب چنین طرحی انجام شده است.
یک عضو تیپ حمله اوکراین که از افراد داوطلب جنگ تشکیل شده، در بازدید از یک روستا در جنوب شرق اوکراین گفت: به چندین محکوم در حبس برای آزادی به شرط بازگشت به خدمت نظامی پیشنهادهایی شده است.
خبر مرتبط
مجارستان برای پایان جنگ روسیه و اوکراین راه حل داد/ ترامپ باید دوباره رئیس جمهور شود

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده گرفته است،‌ در مصاحبه‌ای با شبکه خبری M۱ گفت: اگر دونالد ترامپ در انتخابات پیش روی آمریکا پیروز شود، حداقل آتش بس در اوکراین برقرار خواهد شد.

اوکراین از ارائه جزییات درباره طرح اعزام نیروها یا تلفات جنگ خودداری می کند، اما فرماندهان خط مقدم جنگ دراین کشور علنا تصدیق می کنند که با کمبود جدی نیرو مواجه هستند.

در شرایط کمبود نیرو و مهمات در اوکراین، اتحادیه اروپا هفته گذشته در زمینه استفاده از ۱.۴ میلیارد یورو از سود حاصل از دارایی های مسدود شده روسیه برای تامین سلاح و دیگر کمک ها به اوکراین موافقت کرد.

این تصمیم اتحادیه اروپا درتلاش برای دور زدن رای وتوی مجارستان بود که تاکنون مانع برخی تصمیمات این اتحادیه در حمایت از کی یف شده است.

در همین حال انتظار می رود ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده گرفته است، امروز (سه شنبه) اولین سفر خود به کی یف را از زمان آغاز جنگ اوکراین و روسیه آغاز کند.

اوربان یکی از طرفداران روسیه در جمع کشورهای اتحادیه اروپا است و هر چند این اولین دیدار او به اوکراین است، پی تر سیارتو وزیر خارجه اش، از آغاز جنگ تاکنون دستکم ۵ بار به اوکراین سفر کرده است.

مجارستان بارها حمایت نظامی به اوکراین را زیر سوال برده است و در مقابل خواستار برقراری آتش بس است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.