رایزنی تلفنی اسماعیل هنیه با رئیس دستگاه اطلاعات مصر

جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس امروز یک تماس تلفنی را از «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعات مصر دریافت کرد.

خبر مرتبط
واکنش اسماعیل هنیه به شهادت خواهرش

در حملات امروز رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه ده‌ها تن از جمله خواهر هنیه و تعدادی از اعضای خانواده‌اش به شهادت رسیدند.

طبق این بیانیه، هنیه و عباس کامل در این تماس تلفنی درباره روند مذاکرات جاری برای دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسیران میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی رایزنی کردند.

رئیس دستگاه اطلاعات مصر همچنین شهادت شماری از اعضای خانواده اسماعیل هنیه و به ویژه خواهر بزرگ‌تر وی را تسلیت گفت.

خبر مرتبط
فوری/ خواهر اسماعیل هنیه به شهادت رسید

خواهر رئیس دفتر سیاسی حماس فلسطین در حمله هوایی رژیم اسرائیل به خانه‌ای مسکونی در شمال غزه به شهادت رسید.

جنبش حماس و رژیم صهیونیستی مدتی است که با میانجیگری مصر، قطر و آمریکا در حال مذاکره غیرمستقیم با هدف دستیابی به توافق آتش‌بس و تبادل اسیران هستند اما این مذاکرات به دلیل کارشکنی‌های رژیم اشغالگر و اصرار آن بر ادامه حملات به نوار غزه بی‌نتیجه بوده است.

در همین راستا، قطعنامه پیشنهادی «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا در زمینه آتش‌بس در نوار غزه، بدون هیچ مخالفت و وتویی در نشست روز دوشنبه به وقت محلی این شورا (۱۰ ژوئن ۲۰۲۴ برابر با ۲۱ خرداد ۱۴۰۳) تصویب شد.

در این قطعنامه هفت بندی آمده است که قطعنامه پیشنهادی آمریکا تمام قطعنامه‌های مربوطه در مورد وضعیت خاورمیانه از جمله موضوع فلسطین را یادآور می‌شود و بر اهمیت تلاش‌های دیپلماتیک مستمر مصر، قطر و آمریکا با هدف دستیابی به یک توافق آتش‌بس جامع شامل سه مرحله تاکید می‌کند.

با وجود تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره آتش‌بس در غزه اما رژیم صهیونیستی بر ادامه جنگ تا زمان دستیابی به اهداف متوهمانه صهیونیست‌ها اصرار دارد و بی‌توجه به این قطعنامه برای دویست و شصت و هفتمین روز همچنان به حملات جنایتکارانه خود علیه اهالی غزه ادامه‌ می‌دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.