سعید جلیلی: با دلار 3 هزار تومانی آمدند، با 30 هزار تومانی رفتند

سعید جلیلی در اجتماع بزرگ حامیان و هوادارانش در میدان امام حسین (ع) در تهران با تبریک عید سعید غدیر، اظهار کرد: فرهنگ غدیر فرهنگ همت بلند و نگاه به قله هاست. در فرهنگ غدیر اتکا به حداقل ها جایی ندارد و باید بهترین ها را برای رسیدن به قله ها انتخاب کرد. غدیر یعنی انتخاب بر اساس معیار. ملتی که تربیت شده آرمان های علوی است به حداقل توجه نمی کند. صاحبان همت های کوتاه از غدیر دور هستند.

وی ادامه داد: امروز در آستانه یک انتخاب دیگر قرار داریم. انتخابی در راستای انتخاب قبلمان. امام راحل حرکتی را شروع کرد که امامان معصوم ما سال ها بیان می‌کردند و پدرانمان منتظر آن بودند. اگر می‌خواهیم به قله ها برسیم مردم باید قیام کنند و نشان دهند راه علی علیه‌السلام امروز یاوران جدی دارد. ملت ما با انقلاب اسلامی نشان داد اگر جمهوری اسلامی را انتخاب کرد بر اساس یک آگاهی جدی بود و این یک انتخاب درست بود.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز هیچکس نمی‌تواند نه در جمهوریت مان و نه در اسلامیت انقلاب مان تردید کند. ملت ما جمهوری اسلامی را انتخاب کرد تا خودشان تصمیم گیرنده باشند، امروز همه اعتراف دارند در روز جمعه مردم تعیین کننده خواهند بود. جمهوریت نظام جمهوری اسلامی به رخ جهانیان کشیده می شود.

جلیلی گفت: تمام دشمنان با تمام قدرت خود نتوانستند حریف اراده ملت ایران شوند. جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت خود اجازه زیاده خواهی به مستکبران نمی‌دهد. جنگ و ترور دشمنان جواب نداد و حالا آنان به دنبال ایجاد تردید در دل های ملت ایران هستند. نباید به حداقل ها اکتفا کرد، باید جهش کرد. ملت ما امروز توانایی های خود را شناخته و می داند که یک جهان فرصت دارد و یک ایران باید جهش کند. این موضوع با باور داشتن ملت و با حضور تک تک مردم ممکن است. حضور مردم در میدان های سخت معجزات مهمی را بوجود آورده است. توده های مردم باعث قدرت نظام شده اند.

وی بین کرد: هنوز چهل روز از حادثه تلخ شهید رئیسی محبوب نگذشته است و مردم این موضوع را تبدیل به حماسه کردند. نگاهمان باید به مردمانمان باشد نه این که در فلان روز در فلان کشور چه کسی رئیس جمهور خواهد شد. برخی نگران این هستند فلان شخص در فلان کشور به ما اخم کرده است. ملت ایران در هشت سال عملکرد شما را دید. ملت ایران فراموش نکرده یازده سال پیش گفتند با گفتگو و توافق همه مشکلات را حل خواهند کرد و کلید نیز نشان دادند. اما نتیجه عملکردشان شد؟ نه تنها اقتصاد نچرخید بلکه رشد اقتصاد منفی شد. باید هوشیار باشیم، راهی که غلط بوده را مجدد نرویم؛ چرا که مردم به خوبی اثرات آن را حس کردند.

جلیلی ادامه داد: با هشتصد تحریم آمدند و با ۱۵۰۰ تحریم رفتند. با دلار ۳ هزار تومانی آمدند و با ۳۰ هزار تومانی رفتند. اما مردم ایران در سه سال گذشته در کشور تغییر ریل انجام دادند. امروز به نقطه ای رسیده است که وزیر خارجه آمریکا می‌گوید ایران قدرت دارد و می‌تواند؛ این نگاه شهید رئیسی است. وقتی ملتی با همه قدرت خود می آید اینگونه می‌شود. شهید رئیسی این کلام علی علیه‌السلام را که می گوید نگاهت را به مردم بسپار، عملی کرد.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: آیا می‌شود سرنوشت کشور را به اینکه چه کسی در آمریکا روی کار می آید گره زد؟ راهبرد فشار حداکثری آمریکا شکست خورد اما برخی با نگاه خودتحقیری می‌گویند آمریکا خود نخواست. مشکلات و آسیب ها را می شناسیم و ضعف را با قدرت و شجاعت برطرف می کنیم. هنوز سر کار نیامده می ترسند و مردم را می ترسانند، اما به قول شهید سلیمانی، ترامپ قمارباز حریف تو ماییم. شعار ما فقط چند جمله قشنگ نیست. این حاصل برنامه ها و رویکرد ما از فرصت ها و آسیب هاست. این ایران جهش فقط با ایفای نقش پر شکوه مردم میسر م یشود این همان نگاه شهید رئیسی بود که با عبای خاکی و کفش گلی میان مردم حاضر می شد و جان خود را در این راه فدا کرد.

جلیلی افزود: رئیس جمهور فعلی آمریکا ده ها تحریم به تحریم ترامپ اضافه کرد. اهرم شیطان ترساندن است. باطل السحر آن اما نترسیدن و رسیدن به قله های جهش است. جایگاه ریاست‌جمهوری یک طعمه نیست بلکه یک راه جدی است و آن را با انتخاب جدی خود ادامه خواهیم داد و خواهیم ساخت این جایگاه امانتی است که مردم بر دوش ما خواهند گذشت. در مناظره امشب خواهیم گفت که ملت ایران راه خود را شناخته و با قدرت آن را ادامه میدهد و دشمن نمی‌تواند ما را بترساند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.