اسرائیل هشدار داد:به این کشور سفر نکنید

وزارت امور خارجه رژیم اشغالگر از هفت مقام ارشد این رژیم خواست تا پیش از هر گونه سفر به کره جنوبی با این وزارتخانه مشورت کنند.

بر اساس این گزارش، سازمان های مردم نهاد و حقوق بشری کره جنوبی نهم ماه می، با جمع آوری پنج هزار امضا، مقامات ارشد رژیم صهیونیستی را به نسل کشی، جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و استفاده از تسلیحات ممنوعه در جنگ علیه غزه محکوم کردند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم، «یوآو گالانت» وزیر جنگ، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی، «یسرائیل کاتس» وزیر امور خارجه، «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی، «هرتزی هالوی» فرمانده ستاد مشترک ارتش از جمله مقاماتی هستند که توسط حقوقدانان و نهادهای حقوق بشری کره جنوبی به ارتکاب جنایت جنگی در غزه محکوم شده اند.

خبر مرتبط
ادعای جنجالی روسیه علیه اوکراین/ مسئول حمله به این منطقه مشخص شد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به حمله نیروهای مسلح اوکراین به شهری شبه‌جزیره کریمه، آن را هدف قرار دادن عامدانه غیرنظامیان تلقی کرد.

در بیانیه پنج هزار فعال حقوق بشری و وکیل کره ای، آمده است که باتوجه به سکوت نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و همچنین حمایت قدرت های جهانی مثل آمریکا از جنایات تل آویو در غزه، شکایت از رژیم اسرائیل به دادگاه های محلی و بین المللی، یکی از گزینه های موجود برای تادیب و تنبیه این جنایتکاران جنگی است.

در گزارش ۱۴۰ صفحه ای فعالان حقوق بشر کره جنوبی، ‌ جزئیات جنایات رژیم اشغالگر در غزه و تعداد کشته ها و زخمی ها و دیگر جنایات به صورت مستند ذکر شده است.

فعالان حقوق بشر کره جنوبی شکایت خود را به دادگاه های کره جنوبی ارائه کرده اند تا مقامات رژیم صهیونیستی را به خاطر ارتکاب جنایت در غزه محکوم کنند.

خبر مرتبط
آتش موشک‌ها و پهپادهای حزب‌الله اسرائیل را در امان نخواهد گذاشت

عملکرد اخیر مقاومت لبنان ثابت کرد اگر صهیونیست‌ها به دنبال ماجراجویی احمقانه‌ای با گسترش جنگ باشند، هیچ یک از مواضع اشغالگران در داخل فلسطین اشغالی، از آتش موشک‌ها و پهپادهای حزب‌الله در امان نخواهد ماند.

به گزارش ایرنا، با گذشت ۲۶۲ روز از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از حدود ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.