فرانسه از لبنان در اراضی اشغالی حمایت می کند؟

منابع خبری اعلام کردند اگر دولت بیروت تصمیم بگیرد ارتش خود را در امتداد مرزهای جنوبی با اراضی اشغالی مستقر کند، فرانسه از ارتش لبنان حمایت خواهد کرد؛ اقدامی که ممکن است طرف‌ها را ترغیب به ارائه کمک‌های بین‌المللی به ارتش لبنان کند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، یک مقام ارشد دولت فرانسه گفت مذاکرات درباره استقرار نیروهای ارتش لبنان در امتداد مرزها با اراضی اشغالی جهت ممانعت از تشدید تنش در حال انجام است.

این مسؤول دولتی پاریس گفت: ما در فرانسه باید برای تسهیل استقرار ارتش لبنان آماده باشیم که به امنیت لبنانی‌ها کمک می‌کند.

دولت فرانسه بر این باور است که استقرار ارتش لبنان در امتداد مرزها می‌تواند تنش‌ها را کاهش دهد، زیرا کابینه رژیم صهیونیستی و حزب‌الله علاقه‌ای به تشدید درگیری ندارند.

خبر مرتبط
درخواست استعفا از مکرون/ پاسخ رئیس‌جمهوری فرانسه چه بود؟

رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که از دقتر کناره‌گیری نمی‌کند و تا ماه می ۲۰۲۷ بر سر کار باقی می‌ماند.

وی همچنین از احتمال برگزاری کنفرانس بین‌المللی در پاریس برای ترغیب کشورهای دوست جهت کمک به ارتش لبنان خبر داد.

قرار بود چنین گردهمایی در ماه فوریه برگزار شود اما لغو شد.

از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب‌الله لبنان بر توقف جنگ غزه به‌عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

خبر مرتبط
نتیجه رقابت تیم ملی والیبال ایران و فرانسه

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود از هفته سوم لیگ ملت‌ها برابر فرانسه شکست خورد.

حملات حزب‌الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می‌شود، به کابوسی برای شهرک‌نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های عبری، ده‌ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب‌الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک‌های شمالی می‌گویند کابینه نتانیاهو آن‌ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی‌کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.