نگرانی واشنگتن از بی فکری نتانیاهو/ چرا این جلسه مهم لغو شد؟

هفته گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی ویدیوئی منتشر کرد و طی آن، برای اولین بار به صورت علنی از «تعلیق» در ارسال تسلیحات آمریکا به رژیم صهیونیستی انتقاد کرد که به مذاق دولت بایدن خوش نیامد و مسئولان آمریکایی از این اظهارات نخست وزیر صهیونیستی ابراز گلایه کردند و همین مسئله باعث شد که جلسات بین صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها مانند جلسه با محوریت ایران لغو شود.

روزنامه هاآرتص نوشت، آمریکا ارسال یک محموله تسلیحاتی به اراضی اشغالی را به تعویق انداخته زیرا ظاهرا نگران است که ارتش رژیم صهیونیستی این تسلیحات را در حمله خود به رفح به کار گیرد.

این روزنامه عبری‌زبان نوشت، سرویس امنیتی رژیم صهیونیستی می‌گوید تاخیر در ارسال بار آماده به رفح و نیز کُندی در ارسال دیگر مهمات به جنگ در غزه یا در لبنان در مرحله فعلی آسیب نمی‌زند اما این تسلیحات برای آمادگی رژیم صهیونیستی برای جنگ گسترده با حزب‌الله لبنان ضروری است.

خبر مرتبط
آمریکا درباره حزب الله به نتانیاهو چه گفت؟

آمریکا در آخرین مذاکرات خود با رژیم صهیونیستی تاکید کرد که تنها راه‌حل تنش در شمال اراضی اشغالی، توقف حضور این رژیم در رفح است.

هاآرتص نوشت مقامات صهیونیستی می‌گویند به جز محموله گلوله‌های سنگین، محموله تسلیحات دیگری نیست که آمریکا قصد ارسالش را نداشته باشد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.