مقام اسرائیلی: اسرائیل آمادگی جنگیدن در برابر حزب‌الله را ندارد

«شائول گلدشتاین» مدیر اجرایی شبکه برق رژیم صهیونیستی گفت که این رژیم برای جنگ با حزب الله لبنان آماده نیست.

خبر مرتبط
ادعای جدید مشاور جو بایدن درباره لبنان/اسرائیل به حزب‌الله حمله می‌کند؟

مشاور و فرستاده ارشد جو بایدن مدعی شد در صورت تداوم حملات حزب الله به شمال اسرائیل احتمال حمله ارتش اسرائیل با حمایت آمریکا وجود دارد.

وی تصریح کرد: اسرائیل آمادگی جنگیدن در جبهه شمال در برابر حزب‌الله را ندارد؛ چرا که در وضعیت نظامی جالبی قرار ندارد.

این مقام صهیونیست هشدار داد: حزب‌الله به آسانی می‌تواند شبکه برق اسرائیل را نابود کند و پس از ۷۲ ساعت قطعی برق زندگی در اسرائیل غیرممکن خواهد بود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر۲۰۲۳ تاکنون، حزب‌الله و برخی از گروه‌های مقاومت فلسطین در جنوب لبنان، مواضع نظامیان اشغالگر و شهرک‌های صهیونیست نشین در شمال فلسطین اشغالی را هدف حمله قرار داده‌اند.

خبر مرتبط
واکنش رسانه‌های رژیم صهیونیستی به سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان

اندکی پس از پایان سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان رسانه‌های رژیم صهیونیستی به آن واکنش نشان دادند و از مشاهده یکی از قوی‌ترین سخنرانی‌های نصرالله سخن گفتند.

هدف حزب‌الله لبنان از این عملیات، درگیر کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه بوده است.

این امر باعث ناامن شدن شمال فلسطین اشغالی برای شهرک نشینان صهیونیست و فرار آنها از این منطقه شده به همین دلیل بخش‌های گسترده‌ای از این منطقه خالی از سکنه شده است و صهیونیست‌های اسکان داده شده در شهرک‌های نزدیک مرز با لبنان اعلام کرده‌اند حتی پس از پایان جنگ، حاضر به بازگشت به این مناطق نیستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.