خبر مهم برای زائران عتبات عالیات

سیدمجید میراحمدی امروز (۳۰ خرداد) ‌در سفر به استان خوزستان و بازدید از مرز چذابه، اظهار کرد: مکان‌های مناسبی برای استراحت تمام نیروهای خدمات‌دهی که مدت طولانی در حال فعالیت هستند، پیش‌بینی شده است. امسال حتما برای تهیه اتوبوس تلاش بیشتری باید انجام شود و تمام توان و ظرفیت کشور را بسیج می‌کنیم.

وی ‌در ادامه عنوان کرد: دولت اربعینی شهید آیت‌الله رئیسی هم به صورت شخصی و هم در منصب ریاست جمهوری اهتمام ویژه‌ای به اربعین داشتند و اراده اعضای دولت شهید رییسی بر این است که مسائل اربعین در مدت باقی مانده دولت سیزدهم به سرانجام برسد و ان‌شاءالله کار باقی مانده‌ای روی زمین نماند.

خبر مرتبط
افزایش مجدد بلیت پرواز عتبات/قیمت پرواز تهران- نجف چقدر شد؟

از آنجایی که قیمت بلیت پرواز عتبات در ماه اخیر افزایش داشته، اما مجدد در آستانه میلاد امام علی علیه‌السلام بلیت رفت و برگشت عتبات دوباره گران شد.

رئیس ستاد اربعین در پاسخ به این سئوال که آیا تردد با وسیله شخصی امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: دولت عراق موافقت خود را برای تردد ‌وسیله شخصی به داخل این کشور را اعلام نکرد و می‌گویند ظرفیت لازم برای جاده‌ها وجود ندارد. بنابراین امکان اینکه خودروهای شخصی ما در ایام اربعین به کشور عراق بروند نیز وجود ندارد.

میراحمدی  با بیان این که یکی از دغدغه‌های شهیدجمهور تسهیل‌گری در امور زائران اربعین بود، افزود: تا ۱۰ سال آینده اربعین حسینی در فصل گرما و مهم‌ترین نیاز زائران این است که ما به سرعت از مرز آنها را عبور دهیم و شرایط مطلوب برای آنها فراهم کنیم تا دچار گرمازدگی نشوند. 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.