خبر خوش برای تهرانی ها/ افتتاح 3 ایستگاه مترو+جزییات

 نصراله آبادیان؛ شهردار منطقه 7 اظهار کرد: این منطقه 2.5 درصد مساحت شهر تهران را در بر می‌گیرد و نهادهای مختلف در این منطقه مستقر هستند و منطقه دارای اماکن شاخص فرهنگی مانند مصلای امام خمینی(ره) است، همچنین خطوط یک، دو، سه، چهار و 6 مترو از این منطقه عبور می‌کنند و در مطالعات طراحی خط 10 مترو نیز این منطقه دارای سهم است.

خبر مرتبط
خبر خوش برای پایتخت نشینان/ این خط مترو راه اندازی می شود+جزییات

پیرو نهایی شدن مسیر پروژه خط ۸ مترو تهران و تعیین روش حفاری بخش‌های مختلف این مسیر تونلی، اقدامات لازم جهت تملک اراضی مورد نیاز و برپایی کارگاه‌های عمرانی متناظر با جبهه‌های کاری تعیین شده، آغاز شد.

وی با اشاره به پیشرفت ۹۴درصدی عملیات احداث ورودی دوم ایستگاه متروی سهروردی گفت: در زمان حاضر این ایستگاه نیاز به احداث دو پله برقی دارد و با افتتاح این ورودی، دسترسی مسافران از محدوده شمالی خیابان شهید بهشتی به ایستگاه سهروردی تسهیل خواهد شد.

شهردار منطقه ۷ خاطرنشان کرد: اصولاً احداث ورودی‌های دوم مترو از دو جنبه افزایش ایمنی تردد مسافران در مواقع اضطراری و همچنین ایجاد فرصت انتخاب بیشتر برای استفاده‌کنندگان از مترو صورت می‌پذیرد. ورودی شمالی ایستگاه سهروردی از حیث دسترسی راحت‌تر همشهریان از بخش‌های شمالی خیابان شهید بهشتی (محدوده خیابان‌های سهروردی و شهید یوسفی) به این ایستگاه حائز اهمیت است و یک اتفاق حمل‌ونقلی مثبت برای ساکنان ناحیه ۴ منطقه ۷ به حساب می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه اجرای خط 3 و 6 مترو و تکمیل دسترسی‌های این خطوط در ایستگاه‌های بهار شیراز و سپاه و ورودی دوم ایستگاه‌های سهروردی در اولویت‌های منطقه قرار دارد، ابراز کرد: یکی از ورودی‌های ایستگاه بهار شیراز سال گذشته افتتاح شد و خروجی دوم آن و ایستگاه سرباز نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

آغاز بهره‌برداری از ورودی جدید ایستگاه متروی تئاتر شهر؛ به‌زودی

حسن کاووسی‌فر؛ مجری خط 4 متروی تهران در خصوص زمان بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه متروی تئاتر شهر گفت: ورودی شمال شرقی ایستگاه متروی تئاتر شهر، شامل یک گالری به‌طول 35 متر، یک راه پله عادی و دو دستگاه پله برقی است که دومین مسیر ورود و خروج مسافران از محدوده زیرگذر چهارراه ولی‌عصر(عج) به حساب می‌آید. این پروژه در قالب کارهای باقی‌مانده فاز غربی خط 4 در دستور کار قرار گرفت و پس از انجام عملیات سازه‌ای و و نازک‌کاری، هم‌اکنون مرحله نصب پله‌های برقی را سپری می‌کند و به‌زودی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

مجری خط 4 در مورد تأثیرات بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه متروی تئاتر شهر گفت: با افتتاح این ورودی جدید، مسافران شبکه مترو، حق انتخاب بیشتری برای تعیین مسیر ورود و خروج از این ایستگاه پیدا می‌کنند و جریان تردد در محدوده زیرگذر چهارراه ولی‌عصر(عج) نیز به‌نوبه خود سامان خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، پیگیری عملیات احداث 2 ایستگاه باقی‌مانده بخش توسعه غربی این خط به‌همراه تکمیل ورودی‌های دوم و سوم ایستگاه علامه جعفری و همچنین راه‌اندازی ورودی دوم ایستگاه شادمان کنار ساخت گالری ارتباطی خط 2 به خط 4، از دیگر اقدامات اجرایی این خط به حساب می‌آید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.