درخواست آلمان برای حمایت از طرح صلح بایدن

مقامات اروپایی گرچه در ابتدای جنگ غزه در ماه اکتبر ۲۰۲۳ با سفر به سرزمین‌های اشغالی بر حق تل آویو برای جنگ علیه فلسطینیان تاکید داشتند اما با فرو رفتن پای رژیم صهیونیستی در باتلاق غزه، اکنون به دنبال راهکاری دیپلماتیک برای این مشکل هستند.

بر این اساس، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان و از حامیان اصلی تل آویو در جنگ ظالمانه غزه خواستار استقرار آتش بس در غزه شد.

وی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) در این باره نوشت: طرح صلح مطرح شده از سوی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا چگونگی رسیدن به صلح در غزه و آزادی اسرای اسرائیلی را نشان می‌دهد. بر این باورم، در صورت پذیرش این طرح ما شاهد خاورمیانه‌ای صلح آمیزتر خواهیم بود.

شولتز بدون اشاره به سنگ اندازی های مقامات صهیونیست در روند مذاکرات صلح و تاکید آنها بر ادامه جنگ، تاکید کرد: تمامی طرف‌های درگیر در این منازعه به ویژه جنبش حماس باید از طرح صلح بایدن حمایت کنند. این درخواست رسمی ماست.

صدراعظم آلمان که اکنون در ایتالیا برای شرکت در نشست سران گروه ۷ حضور دارد از گفتگوی رهبران این گروه درباره جنگ غزه و تبادل نظر در این باره خبر داد.

آلمان، موتور اقتصاد اتحادیه اروپا، پس از آمریکا بزرگترین تأمین کننده تسلیحاتی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود به طوری که تل آویو ۳۰ درصد از تسلیحات لازم برای کشتار غیرنظامیان فلسطینی را از این کشور وارد می‌کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.