نحوه رأی‌گیری از ایرانیان خارج کشور مشخص شد

علیرضا محمودی مسئول برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خارج کشور و مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره آمادگی کامل وزارت خارجه برای برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشورگفت: ما در خارج کشور ۲۵۰ شعبه اخذ رأی داریم که روز ۸ تیرماه کار اخذ رای از ایرانیان خارج کشور را انجام خواهند داد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس ما در آمریکا بیش از ۳۰ شعبه اخذ رای بعلاوه دو شعبه سیار خواهیم داشت.محمودی تصریح کرد: در انگلیس هم ۱۰ شعبه و در آلمان هم ۵ شعبه اخذ رای، ارای هموطنانمان را جمع آوری خواهند کرد.مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در عراق هم با توجه به اینکه ایام انتخابات با ایام عید سعید غدیر همزمان شده بسیاری از هموطنانمان در سفر زیارتی در عراق هستند ۲۳ شعبه اخذ رأی در ۶ حوزه کار رای گیری از این عزیزان را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: با توجه به وصول درخواست‌ها از سوی ایرانیان مقیم کانادا جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، پیام‌هایی از طریق مجاری دیپلماتیک برای مقام‌های کانادایی ارسال شده است و در انتظار اقدام هستیم.

محمودی درباره پیش بینی از میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در خارج کشور اضافه کرد: با توجه به بازخوردهایی که از سفارتخانه‌ها گرفتیم، انشالله شاهد مشارکت بسیار خوبی خواهیم بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.