نتانیاهو به التماس افتاد / بی‌بی به گانتس پیام داد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: اکنون زمان اتحاد است و نه زمان تفرقه و ما باید در مقابل وظایف بزرگی که پیش روی داریم، متحد بمانیم. من از بنی گانتس می‌خواهم کابینه را ترک نکند. از اتحاد دست نکشید.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، از سوی دیگر روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت که گانتس در پاسخ به نتانیاهو گفته است: ما باید مسئولانه نگاه کنیم که چه چیزی درست است و چگونه ادامه دهیم.

خبر مرتبط
چرا خروج گانتس از کابینه جنگی، پایان کار «بی‌بی» خواهد بود؟

خروج بنی گانتز از کابینه جنگی اسرائیل همه چیز را متزلزل می‌سازد، اما بنیامین نتانیاهو را مجبور به برگزاری انتخابات زودهنگام نخواهد کرد.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از نزدیکان گانتس گزارش داد که اگر نگرش نتانیاهو تغییر نکند، انتقادات گانتس به استعفای او منجر خواهد شد و احتمالا طی چند روز آینده او از کابینه خارج خواهد شد.

گانتس پیش تر با تعیین ضرب الاجل برای نتانیاهو، گفته بود: کابینه جنگ باید با فرا رسیدن هشتم ژوئن (۱۹ خرداد) راهبرد جدیدی را که ضامن بازگرداندن اسرای ما و کاهش قدرت حاکمیتی حماس باشد، مشخص کند.

وی افزوده بود: به نتانیاهو تا هشتم ژوئن مهلت می‌دهم که راهبرد روشنی را برای جنگ و دوره پس از آن مشخص کند و اگر نتانیاهو به این درخواست‌ها پاسخ ندهد از کابینه اضطراری خارج خواهم شد.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت ۲۴۰ روز از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اشغالگر طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۲۴۰ روز نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره بوده، شکست دهد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در مناطق مختلف نوار غزه و همچنین حمله به گذرگاه رفح از دست داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.