ترامپ به تیم ایلان ماسک پیوست/رمز ارز جهان را می‌گیرد؟

 سه منبع در گفتگو با رویترز اظهار کردند دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، در یک مراسم جمع آوری کمک های مالی در سانفرانسیسکو، خود را رئیس جمهوری پشتیبان بخش رمزارز نامید و تلاش دموکرات ها برای نظارت بر این بخش را محکوم کرد.

خبر مرتبط
بایدن از ترامپ پیشی گرفت

طبق نظرسنجی جدید Yahoo News/YouGov، برای اولین بار از اکتبر ۲۰۲۳ میزان حمایت‌ها از بایدن با ۴۶ درصد در مقابل ترامپ با ۴۴ درصد بیشتر شده است.

در این مراسم که به میزبانی دیوید ساکس یک سرمایه گذار بخش فناوری برگزار شد، مبلغ 12 میلیون دلار کمک مالی برای ترامپ جمع آوری شد.

هارمت دیلون رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان اظهار کرد ترامپ در این مراسم اظهار داشته که رمزارز پدیده ای بسیارمهم است و او پشتیبان این بخش خواهد بود.

با این حال دیلون افزود ترامپ هیچ پیشنهاد خاصی برای سیاست های اجرایی خود در این بخش، ارائه نکرد.

این در حالی است که صنعت رمزارز با سرعت چشمگیر و بی سابقه ای در تلاش برای تاثیرگذاری بر سیاستمداران آمریکاست در حالی که از زمان ورشکستگی بزرگترین شرکت های رمزارز در سال 2022، که منجر به ورشکستگی میلیون ها سرمایه گذار شد، با تحقیقات و بررسی های دقیق نهادهای نظارتی مواجه است.

جو بایدن در سال 2022 یک دستور اجرایی را با هدف تضمین توسعه مسئولیت پذیر دارایی های دیجیتال امضا کرد که براساس آن، برخی نهادهای نظارتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا ملزم به ارائه راهکار و قوانینی برای پرداختن به خطرات در اکوسیستم رمزارز شدند.

دولت جو بایدن همچنین اعلام کرد که برای همکاری با کنگره به منظور گسترش چارچوبی قانونی برای رمزارزها، مشتاق و علاقمند است.

رابین پترسون سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای که یک نسخه از آن را برای رویترز فرستاده گفت: دولت بایدن از ابتکارات در بخش دارایی های دیجیتال حمایت کرده در حالی که خواهان حمایت از مصرف کنندگان در برابر خطرات مرتبط با تکنولوژی های جدید است.

این در حالی است که رئیس مرکز مبادله رمزارز FTX که در حال حاضر ورشکسته شده است، سال گذشته به جرم سرقت از مشتریانش گناهکار شناخته شد. دادستان ها او را متهم کرده بودند که از سرمایه های سرمایه گذاران برای اعطای بیش از 100 میلیون دلار به کمپین های سیاستمداران آمریکا استفاده کرده است.

شهر سان فرانسیسکو یکی از شهرهای بسیار لیبرال آمریکا و دارای سرمایه گذاران بزرگی در بخش رمزارز است که حمایت خود را از دونالد ترامپ در انتخابات 5 نوامبر اعلام کرده اند.

این در حالی است که چند روز پیش کمیته ملی جمهوری خواهان و کمپین دونالد ترامپ اعلام کردند که در ماه مه 141 میلیون دلار کمک مالی را جمع آوری کرده اند که این رقم تقریبا دو برابر ماه قبل از آن است.

بر این اساس، کمپین ترامپ اعلام کرد 53 میلیون دلار از این رقم، تنها در عرض 24 ساعت پس از محکومیت رئیس جمهور سابق در دادگاه پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی در آستانه انتخابات 2016، جمع آوری شده است.

در همین حال در این چند ماه اخیر، کمپین انتخاباتی جو بایدن در جمع آوری کمک های مالی همواره از کمپین ترامپ جلوتر بوده است. ترامپ تنها در ماه آوریل با جمع آوری 76 میلیون دلار کمک مالی، برای نخستین بار از بایدن پیشی گرفت.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در همین حال در جدیدترین نظرسنجی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا «جو بایدن»، رئیس‌جمهور مستقر این کشور در 5 ایالت کلیدی از 6 ایالت کلیدی با اندکی اختلاف پایین‌تر از رقیبش از حزب جمهوری‌خواه «دونالد ترامپ» قرار دارد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.