هیات ایران به اربیل رفت/ملاقات با رئیس اقلیم کردستان عراق چگونه پیش رفت؟

«نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق، عصر روز پنجشنبه در شهر اربیل از هیات جمهوری اسلامی ایران متشکل از استانداران استان‌های هم‌مرز اقلیم کردستان و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران استقبال کرد.

خبر مرتبط
بارزانی به سرکنسولگری ایران در اربیل رفت

«مسرور بارزانی» جهت تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور فقید ایران در سرکنسولگری ایران در اربیل حضور یافت.

در این جلسه، هر دو طرف از سطح عالی روابط میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران، ابراز خرسندی و بر گسترش فعالیت‌های بازرگانی و حمل و نقل در مرزهای مشترک تأکید کردند.

در این جلسه همچنین چند پیشنهاد درباره افزایش خطوط مستقیم پروازی و نیز گسترش همکاری در زمینه‌های پزشکی و توریسم، به همراه بازگشایی یک منطقه آزاد تجاری را به بحث و تبادل نظر گذاشتند. 

در این نشست، با اشاره به اشتراکات فراوان میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران، طرفین خواهان تقویت روابط و همکاری‌های مشترک میان یکدیگر شدند.  

در بخش دیگری از این جلسه، هیات جمهوری اسلامی ایران، از مسئولان اقلیم کردستان برای همکاری و سهولت در سفر عزاداران ایرانی که از طریق اقلیم کردستان به جنوب عراق سفر می‌کنند، تشکر و قدردانی کردند.  

در این نشست، تعدادی از مسئولان اقلیم کردستان از جمله«ریبر احمد» وزیر امور داخلی اقلیم کردستان، «فوزی هریری» رئیس دیوان ریاست اقلیم کردستان، «امید خوشناو» استاندار اربیل، «فلاح مصطفی» دستیار رئیس اقلیم کردستان، «عبدالله آکره‌ای» مشاور رئیس اقلیم کردستان در امور ایران، « نصرالله رشنودی » سرکنسول ایران در اربیل، «محمد محمودیان» سرکنسول ایران در سلیمانیه حضور داشتند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.