خبر خوش برای گندمکاران/زمان پرداخت مطالبات مشخص شد

در روزهای گذشته معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی ضمن عذرخواهی از کشاورزان برای عدم پرداخت به موقع مطالباتشان اعلام کرد که پرداخت مطالبات کشاورزان بیشتر از یک هفته طول نخواهد کشید و اکثر مطالبات نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

خبر مرتبط
ایران قله تولید غلات را فتح کرد/جهش تولید گندم در سال ۲۰۲۳

گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل‌متحد (فائو)، از رشد ۲ درصدی روند تولید غلات کشور در سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد،‌ با این شرایط میزان تولید غلات به ۲۱.۱ میلیون تن رسید.

بنابر اعلام فعالان بخش کشاورزی ، کشاورزان از ابتدای سال گندم های تولیدی خود را به وزارت جهادکشاورزی تحویل داده‌اند اما هنوز وجه گندم تحویل داده شده خود را دریافت نکرده‌اند. این در حالیست که بر اساس مصوبه شورای قیمت گذاری و دستورالعمل خرید تضمینی  وجه گندم خریداری شده از کشاورزان باید ۲۴ ساعت بعد از تحویل گندم  پرداخت شود.

آن طور که اعلام می شود ارزش گندم خریداری شده توسط دولت حدود ۴۰ همت است که تنها ۲.۳ همت آن پرداخت شده است.

امروز اما  سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت ا علام کرد که منابع لازم برای تسویه گندم تضمینی خریداری شده از کشاورزان پیش‌بینی شد تا پرداخت هزینه گندم خریداری شده تضمینی با سرعت صورت بگیرد و بتوانیم در شش ماه اول، همه هزینه گندم‌ها را پرداخت کنیم.

بهادری جهرمی همچنین اضافه کرد که تولید و خرید داخلی گندم در طول این دولت افزایش داشته است. خرید گندم داخلی  ۲.۵ برابر افزایش یافته و تسویه بدهی ها نیز انجام شده است و امسال هم انجام می شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.