باقری: ایران همواره از سوریه در موضوع دفاع از تمامیت ارضی حمایت کرده است

فیصل المقداد در ابتدای نشست خبری با علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، یاد شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان را گرامی داشت.

خبر مرتبط
دیدار باقری‌ با وزیر خارجه سوریه/محور گفت‌و گوها چه بود؟

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز(سه‌شنبه) در جریان سفر به سوریه، با وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیپلمات ارشد سوریه همچنین بر اهمیت استمرار روابط راهبردی تهران-دمشق تاکید کرد. 

علی باقری نیز در ابتدای نشست خبری خود گفت: من  امروز به سوریه آمدم تا از دولت و ملت سوریه به خاطر ابراز همدردی با دولت و ملت در پی شهادت رییس جمهور و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تشکر کنم.

وی گفت: این سفر من این پیام را دارد که ایران همچون گذشته و راسخ‌تر از گذشته در کنار مقاومت در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها ایستاده است.

باقری افزود: ایران و سوریه ۲ همراه، ۲ همکار و ۲ دوست صمیمی در مسیر توسعه همکاری دوجانبه و ۲ ستون اصلی ثبات در منطقه هستند.

باقری گفت: امروز به سوریه  آمدم تا با برادران سوری خود در مورد آخرین تحولات غزه و رفح رایزنی کنیم و بتوانیم به یک راهکار مشترک برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها دست پیدا کنیم و اقدام جمعی در این ارتباط انجام دهیم.

سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و سوریه معتقدند که عامل بی‌ثباتی در منطقه اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

باقری ادامه داد:  ایران در کنار سوریه برای مقابله با تروریسم و بی‌ثباتی است، ایران در کنار سوریه برای توسعه و پیشرفت این کشور است .

سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود : ایران و سوریه بر این باورند که پایداری امنیت و ثبات در منطقه در گرو عدم دخالت بیگانگان در امور منطقه است.

باقری  در پاسخ به سوالی گفت : ایران همواره از سوریه در موضوع دفاع از تمامیت ارضی خود و مباره با تروریسم حمایت کرده است .

در حال تکمیل...

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.