خبر مهم از تغییر ساعات کاری ادارات+اظهارات وزیر نیرو

افزایش دمای هوا سبب افزایش مصرف برق شد و گمانه زنی درباره تغییر ساعت کاری ادارات را به دنبال داشت؛ به طوری که برخی در فضای مجازی مدعی شدند مدیرعامل شرکت توانیر از تغییر ساعت کار ادارات خبر داده است.

توانیر در این زمینه اعلام کرده بود که طبیعی است هرگونه خبر در خصوص تغییر ساعات کار ادارات توسط نهادهای ذی‌ربط اطلاع رسانی خواهد شد.

اظهارات وزیر نیرو درباره تغییر ساعات کار

علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو نیز روز جمعه 11 خرداد با تشریح برنامه های این وزارتخانه برای تأمین برق تابستان از اجرای فراخوان ۳۶۰ درجه «با انرژی» برای مشارکت همگانی در مدیریت مصرف برق خبر داد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: البته بخش اداری باید در مصارف سرمایشی هم ملاحظه داشته باشد و دمای محیط کاری را روی دمای آسایش که ۲۶ درجه است قرار دهد.

وی گفته بود: «با گرم شدن هوا مصرف انرژی به شدت در حال رشد است به طوری که در هفته گذشته بیش از ۶۰۰ مگاوات به میزان مصرف برق کشور افزوده شد و در هفته پیش رو و در ادامه نیز هزاران مگاوات به میزان مصرف برق افزوده خواهد شد.»

به گزارش اقتصادنیوز، محرابیان روز گذشته نیز درباره پایان ساعات کار ادارات، اعلام کرده بود: «ساعت پایان کار ۱۳ خواهد بود و به این طریق مدیریت مصرف انجام خواهد شد.»

کاهش ساعات کار در این استان

به گزارش اقتصادنیوز،‌ در این زمینه، محسن نعمتی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس درباره تغییر ساعات کار ادارات فارس گفته است: «ساعات آغاز به کار و خاتمه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری (و بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهاد‌های عمومی) از 15 خرداد تا 15 شهریور، از ساعت 6:00 الی 13:00 است.»

افزایش ساعت کار ناوگان حمل و نقل این استان

همچنین مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری تبریز از افزایش ساعات کاری ناوگان این شرکت از ۱۶ خرداد ماه همزمان با تغییر ساعت کاری ادارات خبر داد و گفت: «در روزهای عادی از ساعت ۵:۳۰ صبح الی ۲۰:۳۰ و در روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۷:۱۵ صبح الی۲۰ به امر خدمات رسانی به همشهریان عزیز مشغول خواهند بود.»

به گزارش اقتصادنیوز، وزارت نیرو امسال با هدف مدیریت مصرف برق در بخش خانگی، علاوه بر پاداش‌های سال گذشته ۸۰ میلیون جایزه برای مشترکان صرفه‌جو در نظر گرفته است. این جوایز شامل کالاهای خانگی، بسته‌های اینترنت، دوچرخه، کالاهای الکترونیک و ۱۰۰ ها خودرو می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.