وضعیت پایدار و مطلوب تولید مرغ و تخم مرغ در کشور مرغ

 

 طبق سیاست گذاری و برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی با رفع نقایص مرغ اجداد و افزایش جوجه ریزی در هر دوره به ۱۵۰ میلیون قطعه و تامین به موقع نهاده های طیور با قیمت های مصوب بازسازی زنجیره تولید مرغ در سال گذشته موفقیت‌آمیز انجام شد، به طوری که در ماه های اخیر بازار گوشت مرغ و تخم مرغ با پایداری عرضه و تقاضا به ثبات رسیده است.

خبر مرتبط
ابر پروژه ریلی کشور تا پایان سال افتتاح می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ابر پروژه ریلی کشور از چابهار تا خاش تا پایان سال افتتاح می‌ شود و منابع اعتباری خوبی به این پروژه تزریق شده است.

البته حفظ شرایط موجود نیازمند اجرای برنامه عمل سالیانه و رصد دوره‌های جوجه‌ریزی و کشتار، بازاررسانی و تامین، ذخایر راهبردی و صادرات است و نظام‌مندی و نظارت بر زنجیره و شبکه توزیع، لازمه پایداری و یکنواختی تولید و بازار است.

سید مهدی فرحی در این زمینه اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت مرغ و تخم مرغ در حد ایده آل است به طوری که امسال برای اولین بار بعد از چندین سال مرغ و تخم مرغ را صادر کردیم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صادرات این محصولات به شکل انبوه انجام می شود، افزود: چشم انداز این است که امسال به مشکلی در بخش مرغ و تخم مرغ برخورد نمی کنیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.