آمار صادرات مرغ در سال ۱۴۰۳/ تولید مرغ از مصرف پیشی گرفت

علی ابراهیمی گفت: بنا بر آمار در اردیبهشت حدود ۱۵۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی صورت گرفته که تولید آن از اواسط تیرماه به بازار عرضه می‌شود.

به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که حداقل تولید ماهانه مرغ ۲۶۰ هزارتن است، درحالیکه نیاز کشور ۲۴۰ تا ۲۵۰ هزار تن است.

ابراهیمی درباره آخرین وضعیت عرضه جوجه‌ریزی خرداد افزود: بنابر آمار تا ۶ خرداد ۳۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی صورت گرفته است، اما از الان نمی توان پیش‌بینی دقیقی راجع به جوجه‌ریزی داشت و از ۱۱ خرداد به بعد می توان برآورد کرد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه صادرات مرغ تدریجی در حال انجام است، گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۳ هزار و ۶۰۰ تن مرغ به بازارهای هدف صادر شده که بنابر برنامه قرار است جوجه ریزی بالای ۱۴۰ میلیون قطعه به بازارهای هدف شود.

او ادامه داد: بنا بر برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است که ماهانه ۱۲ تا ۱۵ هزارتن مرغ صادر شود که برای تداوم صادرات تولید مرغ سایز باید در دستور کار قرار بگیرد به طوری‌که با کاهش دوره جوجه‌ریزی و افزایش جوجه‌ریزی‌ها به ۴ دوره، تولید مرغ سایز صرفه اقتصادی دارد که منجر به رونق صادرات می‌شود.

ابراهیمی گفت: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی‌ها، تولید مرغ بر مصرف غلبه دارد که از این رو صادرات در راستای پایداری تولید باید در دستور کار قرار بگیرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.