حماس، مذاکره با اسرائیل در سایه حمله به رفح را رد کرد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) سه‌شنبه شب هرگونه مذاکره با رژیم صهیونیستی در سایه حمله به رفح را رد کرد.

«باسم نعیم» از رهبران حماس در این باره گفت: مقاومت هرگز نمی گذارد دشمن صهیونیستی از مذاکره به عنوان ابزاری برای خرید وقت و کاربست نقشه‌هایش علیه مردم فلسطین استفاده کند.

وی تصریح کرد: مسأله مورد اهمیت برای ما، دفاع از ملت در برابر کشتار دسته‌جمعی و نسل‌کشی است و در حال حاضر نیز هیچ طرفی با ما با تماس نگرفته و هیچ پیشنهاد جدیدی درباره مذاکره نیز ارائه نشده است.

خبر مرتبط
خون حماس به جوش آمد / در هیچ مذاکره ای شرکت نمی کنیم

در پی جنایت هولناک شب گذشته اسرائیل در حمله به چادرهای آوارگان در رفح، جنبش حماس اعلام کرد که در هیچ مذاکره‌ای شرکت نمی‌کند.

این مقام حماس ادامه داد: ورود به مذاکرات جدید درحالی که اشغالگران گذرگاه رفح را اشغال گرده و آن را به کنترل خود درآورده‌اند ممکن نیست.

نعیم تصریح کرد: در گذشته با پیشنهادهای ارائه شده از سوی میانجی‌گرها موافقت کردیم که کمترین خواسته‌های ملت فلسطین را برآورده می‌کرد، اما [در حال حاضر و با این شرایط] هرگز با پیشنهاد و طرح جدیدی موافقت نخواهد کرد.

رژیم صهیونیستی ۶ خردادماه چادر اسکان آوارگان در اردوگاه الخیام در شمال غرب رفح را بمباران کرد که در نتیجه آن ۴۰ فلسطینی از جمله چندین کودک و زن شهید و شمار زیاد دیگری نیز زخمی شدند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.