یک کشتارگاه دام پلمب شد+جزییات

محمد نری‌میسا اظهار کرد: با وجود اخطاریه‌ها و مکاتبات انجام شده در خصوص رفع نواقص ساختاری و بهداشتی کشتارگاه سنتی دام و همچنین چندین مصوبه جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان، متاسفانه اقدام موثری در رفع نواقص توسط شهرداری انجام نشد.

خبر مرتبط
ماجرای پلمب ۱۱ خانه در آمل چیست؟

۱۱ خانه در آمل به علت فروش مواد مخدر پلمب شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت بهداشتی کشتارگاه و تامین سلامت شهروندان از فعالیت کشتارگاه تا رفع نواقص جلوگیری و با حکم قضایی و همکاری مرکز بهداشت شهرستان این کشتارگاه پلمب شده است.

رئیس اداره دامپزشکی هندیجان گفت: درخواست این حکم پلمب بر اساس ماده ۶۸۸ قانون تعزیرات که مصداق بارز تهدید علیه بهداشت عمومی و مضر سلامت است، از سوی اداره دامپزشکی به دادستان هندیجان ارسال شد.

وی بیان کرد: با توجه به سنتی بودن کشتارگاه دام، باید مسائل بهداشتی به صورت جدی مد نظر باشد در غیر این صورت، تهدیدی برای جان افراد و بهداشت عمومی است و می‌تواند موجب ایجاد مخاطرات بهداشتی شود و آسیب‌های غیر قابل جبرانی ایجاد کند.

نری‌میسا گفت: خط قرمز دامپزشکی بهداشت و سلامت شهروندان است و در این خصوص با تهدیدکنندگان حوزه سلامت عمومی جامعه به هیچ وجه مماشاتی نمی‌شود. وظیفه نظارت بهداشتی بر کشتار دام به عهده دامپزشکی است و با هر گونه کشتار غیرمجازی که در سطح شهرستان انجام می‌شود حتما برخورد قضایی خواهیم داشت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.