تنش مصر و اسرائیل، هیأت تل‌آویو را به قاهره کشاند

منابع رسانه‌ای امروز (چهارشنبه) از سفر هیأت رژیم صهیونیستی به قاهره در پی تنش ایجاد شده میان مصر و رژیم صهیونیستی بر سر بسته ماندن گذرگاه رفح خبر دادند.

خبرگزاری فلسطینی سما به نقل سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد که یک هیأت متشکل از سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) وارد قاهره شد.

منابع رسانه‌ای صهیونیستی در این باره گزارش دادند که این هیأت قرار است با مقامات مصری درباره تنش ایجاد شده در روابط میان دو طرف رایزنی کنند.

در پی تقلای مقامات رژیم صهیونیستی برای مقصر جلوه دادن قاهره در موضوع بسته ماندن گذرگاه رفح، «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر دیروز (سه‌شنبه) در اظهاراتی تاکید کرد که رژیم اشغالگر مسئول این اتفاق است.

وزیر امور خارجه مصر در واکنش به اظهارات «یسرائیل کاتس» همتای صهیونیست خود گفت: کنترل اسرائیل بر گذرگاه رفح و عملیات نظامی در مجاورت آن دلیل اصلی ناتوانی در رساندن کمک‌ها به نوار غزه است.

خبر مرتبط
سردار قاآنی: کسانی که به آمریکا دل خوش کرده اند، عقلتان را به کار بیندازید / آمریکا از هر کس بخواهد دفاع کند، بیشتر از رژیم صهیونیستی دفاع نخواهد کرد + فیلم

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امکانات محدودی که رزمندگان غزه با آن رژیم صهیونیستی و آمریکا را به ذلت کشاندند، تولید خودشان در این سرزمین محاصره شده‌است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی دیروز در اظهاراتی تلاش کرد برای کاهش فشارهای بین‌المللی روی رژیم اسرائیل، مصر را مقصر بسته ماندن گذرگاه رفح جلوه دهد.

کاتس اعلام کرد: این مصر است که باید گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه باز کند نه اسرائیل.

این مقام رژیم صهیونیستی در تلاش برای فرار از مسئولیت فاجعه انسانی در نوار غزه، مدعی شد: اکنون کلید جلوگیری از وقوع یک بحران انسانی در نوار غزه در دستان مصر است.

همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب نوار غزه، نگرانی‌های مصر نسبت به شکل‌گیری یک موج کوچ اجباری به داخل خاک این کشور تشدید شده است.

مصر بارها به رژیم صهیونیستی نسبت به پیامدها و خطرات حمله زمینی به رفح هشدار داده است.

به گزارش ایرنا، رژیم اشغالگر پس از آنکه سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه ‌می‌شد را بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.