خبر خوش برای اهالی البرز/ اتصال متروی کرج و تهران به زودی محقق می‌شود+ جزییات

مجتبی عبداللهی روز شنبه ۲۲ اردیبهشت در بازدید از روند پیشرفت پروژه ایستگاه قطار شهری شهید سلطانی در کرج، با بیان اینکه روند تکمیل پروژه با سرعت طی می‌شود، افزود: بی شک پیشبرد چنین پروژه‌ای در زیر زمین، سخت و پیچیده است و به نیرو، زمان و توان پشتیبانی ویژه‌ای نیاز دارد.

خبر مرتبط
خط ۹ متروی تهران در آستانه کلنگ‌زنی/ جزئیات مسیر جدید اعلام شد

مدیرعامل شرکت متروی تهران اعلام کرد که خط ۹ متروی تهران در آستانه کلنگ‌زنی قرار دارد.

وی ادامه داد: در این پروژه رکورد ساخت ایستگاه مترو در کشور نیز جا به جا شده چراکه زمان ساخت  حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.

عبداللهی گفت: همچنین در این ایستگاه با بهره گیری از روش‌های نوین دنیا، طراحی سکوی مسافرگیری به شکل جزیره‌ای و تجمیعی صورت گرفته که از این طریق ضمن صرفه جویی در هزینه، سهولت دسترسی برای مسافران و استفاده بهینه از فضا و امکانات نیز محقق شده است.

وی افزود: با توجه به تعهدات پیمانکار و کارفرما، ایستگاه شهید سلطانی در خرداد ماه امسال تکمیل می‌شود و درصدد هستیم در کمترین زمان ممکن هفت رام قطار با هفت واگن در این ایستگاه پیش بینی کنیم.

وی با اشاره به فعالیت ایستگاه‌های طالقانی و ۴۵ متری گلشهر و افتتاح ایستگاه سه راه رجایی شهر افزود: با افتتاح ایستگاه شهید سلطانی، پس از پیاده شدن مسافران از متروی خط ۵ تهران، توزیع آنها در داخل شهر کرج به وسیله قطار شهری انجام خواهد شد.

عبداللهی گفت: با تحقق این امر ترافیک سنگین این محدوده که تا اتوبان تهران _کرج هم می‌رسد، کاهش می یابد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.