شبیخون مجلس به بساط سوداگری و دلال بازی+ جزییات

اصغر سلیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسات علنی هفته گذشته مجلس ایرادات مالیات بر سوداگری بررسی و انجام شد، گفت: پس از این مرحله و بر اساس روال قانونی طرح مذکور برای بررسی و تایید به شورای نگهبان ارسال می‌شود تا فرایند بررسی را سپری کرده و پس از تایید و ابلاغ اجرایی شود.

خبر مرتبط
تسهیلات مالیاتی دولت برای طلافروشان + جزییات

وزارت صمت تسهیلات تازه ای برای ثبت معاملات طلا در سامانه جامع تجارت یا سامانه مودیان درنظر گرفت.

وی افزود: قانون مذکور سالیان زیادی است که در بسیاری از کشورهای جهان اجرا می‌شود که با تبدیل شدن این طرح به قانون، ما نیز از جمله کشورهایی هستیم که آن را در کشورمان اجرا خواهیم کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: با تبدیل شدن این طرح به قانون و اجرای درست آن ، بساط سوداگری و دلال بازی از بازار طلا، سکه، مسکن و خودرو تا حد زیادی جمع می‌شود و ثبات نسبی در این بازارها ایجاد می‌شود.

سلیمی با اشاره به انتشار برخی از اخبار در فضای مجازی در باره این طرح بیان کرد: لازم است با انتشار اخبار درست به مردم درباره زمان، نوع و اینکه این طرح در صورت اجرایی شدن شامل چه کسانی و چه معاملاتی می‌شود، اطلاع رسانی درست و دقیق صورت گیرد.

وی در توضیح اینکه طرح مالیات بر سوداگری شامل چه کسانی می‌شود؟ گفت: اساس مالیات مذکور ، بر رویکرد سفته بازی و سوداگری است و حتی یک درصد مردم هم شامل اجرای این قانون نخواهند شد.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این طرح تنها بازار سفته بازی، دلالی و سوداگری را زیر ذره‌بین قرار خواهد داد و هر شخصی که طلا و ارز را بر اساس بازارهای رسمی و در هر مقدارش معامله کند، اساساً مشمول این مالیات نخواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.