دهن‌کجی اوکراین به پوتین

این وزارتخانه در بیانیه ای از کشورهای دیگر و سازمان‌های بین‌المللی درخواست کرد که نتایج انتخابات ریاست جمهوری روسیه در ماه مارس و انتخاب پوتین به عنوان رئیس جمهوری مشروع این کشور را نپذیرند.

خبر مرتبط
چراغ سبز آلمان به تامین تسلیحات اوکراین از سود دارایی‌های مسدودی روسیه

صدراعظم آلمان دوشنبه گفت که سود و درآمدهای ناشی از دارایی‌های مسدودشده روسیه باید به منظور خرید سلاح برای اوکراین خرج شود.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که مسکو به دلیل برگزاری انتخابات در مناطق دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا، خرسون و شبه‌جزیره کریمه که به روسیه ضمیمه شدند، اسناد و قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه دوشنبه ۲۸ اسفند اعلام کرد: بنا بر نتایج شمارش همه آرای شرکت‌کنندگان در انتخابات هشتمین دوره ریاست‌جمهوری این کشور، ولادیمیر پوتین ۸۷.۲۸ درصد آرا را به دست آورد و برای پنجمین بار، رئیس جمهوری روسیه شد.

خبر مرتبط
واکنش جدی روسیه به جت‌های F-۱۶ حاضر در اوکراین

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو با جت‌های F-۱۶ حاضر در اوکراین همانند جنگده‌هایی برخورد می‌کند که توانایی حمل تسلیحات هسته‌ای را دارند.

بر این اساس، نیکلای خاریتونوف (نامزد حزب کمونیست روسیه) با کسب سه میلیون و ۷۶۸ هزار و ۴۷۰ رأی یعنی ۴.۳۱ درصد آرا جایگاه دوم را به دست آورد.

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه افزود: پس از آن، ولادیسلاو داوانکوف (نامزد حزب مردم جدید) سه میلیون و ۳۶۲ هزار و ۴۸۴ رأی یعنی ۳.۸۵ درصد آرا را به خود اختصاص داد.

بنا بر این گزارش، لئونید اسلوتسکی (نامزد حزب لیبرال دموکراسی روسیه) نیز ۲ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۶۲۹ رأی ( ۳.۲۰ درصد آرا) را به دست آورد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.