حضور السنوار در این مناطق غزه

این منبع در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «العربی الجدید» اظهار کرد: در رایزنی‌هایی که به تازگی میان سران جنبش در داخل انجام شد، السنوار، رئیس حماس در خارج را از شرایط مقاومت در نوار غزه آگاه کرده و بر اساس آمار و گزارش‌های میدانی دقیق بر موضعگیری قدرتمند مقاومت و صلابت و اقتدار آن در مواجهه با نیروهای رژیم اشغالگر تاکید کرد.

این منبع درباره مطالبی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی در مورد السنوار منتشر می‌کنند، گفت: اینکه گفته می‌شود السنوار در تونل‌ها منزوی و پنهان شده، تنها ادعایی از سوی نتانیاهو و دستگاه‌هایش با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست او در تحقق اهداف اعلام شده برای حمله به غزه در برابر افکار عمومی اسرائیل و هم‌پیمانان آن است و السنوار به عنوان رهبر جنبش، در حال انجام کار خود در میدان نبرد است.

خبر مرتبط
تکذیب اخبار جعلی درباره یحیی السنوار/ رسانه آمریکایی: همچنان در غزه است

برخلاف آنچه که اخیرا رسانه‌های صهیونیستی ادعا کرده بودند، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد که «یحیی السنوار» رییس حماس در غزه همچنان در این منطقه است.

پس از تایید صحت خبر حضور السنوار در خیابان‌های غزه و دیدارش با نیروهای مقاومت و بازدید او از مناطق درگیری، این اظهارات ساکنان اراضی اشغالی را به خروش آورده و سونامی را در افکار عمومی آن ایجاد کرد.

روزنامه عبری زبان «یسرائیل هیوم» به نقل از برخی منابع اطلاعاتی صهیونیست صحت خبر خروج السنوار از تونل‌ها به غزه را تایید کرد.

ستاد خانواده‌های اسرای صهیونیست اعلام کرد، عکس السنوار در خیابان‌های غزه در حالی که اسرا در تونل‌ها می‌میرند، در حقیقت تصویر شکست اسرائیل و کابینه جنگ است.

دوشنبه روزنامه «نیویورک تایمز» آمریکا به نقل از چند مسوول رژیم صهیونیستی و مسوول آمریکایی درباره قدرتی که حماس پس از گذشت ۲۰۰ روز از جنگ و نسل‌کشی در نوار غزه از آن برخوردار است، نوشت.

برخی مسوولان سرویس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی گفتند، حماس و دیگر تشکل‌های مسلح فلسطین هنوز توانایی‌های متعددی روی زمین و زیر آن داشته و هنوز توان بسیاری برای مقاومت و ادامه دادن به جنگ دارند.

این منابع افزودند، حدود چهار تا ۵۰۰۰ نیرو در شمال غزه با وجود محاصره شدید در تمامی مناطق آن مقاومت کردند در حالی باور داشتیم این دلیل برای ضعف و تسلیم شدن کافی است.

سخنگوی سرویس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: احتمالا زمانی که جنگ تمام شود، حماس به عنوان قدرتی در غزه باقی می‌ماند.

این مسوولان اطلاعاتی اعتراف کردند، با وجود خسارات سنگینی که حماس متحمل شده، اما بخش بزرگی از سران ارشد آن در غزه هنوز در داخل مراکز عملیاتی با صلابت حضور دارند.

نیویورک تایمز در ادامه به نقل از برخی مسوولان آمریکایی نوشت، تونل‌ها به حماس امکان بقا داده و به محض توقف جنگ در غزه حماس صفوف خود را ساماندهی می‌دهد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.