افشاگری روسیه از برنامه جدید بریکس

خبرگزاری تاس نوشت: «سرگئی ریابکوف» در مصاحبه با تلویزیون بریکس گفت: چندین گزینه از نظر عملی در حال بررسی است. به عنوان مثال، معاملات با استیبل کوین ها (نوعی ارز دیجیتال) یا ایجاد پلتفرمی که سامانه های مالی کشورهای عضو متحد می کند (به اصطلاح پلت فرم پرداخت چند وجهی). همچنین در حال مذاکرات درباره یکپارچه سازی احتمالی سامانه های پیام رسانی مالی ملی هستیم.

خبر مرتبط
آغاز نشست مجمع پارلمانی بریکس در پایتخت روسیه

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه از آغاز نشست مشترک مجمع پارلمانی کشورهای عضو گروه بریکس در مسکو خبر داد.

ریابکوف افزود که کشورهای بریکس پیشتر یک کانال ویژه برای تبادل اطلاعات بین بانک های مرکزی خود ایجاد کرده اند.

معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت: وزیران دارایی و روسای بانک های مرکزی، تماس‌های خود را داشته اند. این نشست حضوری در ماه فوریه (بهمن) در سائوپائولو (شهری در برزیل) برگزار شد.

خبر مرتبط
حضور ابراهیم رضایی در نشست مجمع پارلمانی بریکس

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نشست مشترک مجمع پارلمانی کشورهای عضو گروه بریکس حضور پیدا کرد.

وی افزود: با دیجیتالی شدن بسیاری از فرآیندهای بانکی، امنیت در ذخیره سازی و انتقال داده ها در دستورکار قرار گرفته است، ما در حال حاضر کانال ویژه ای را برای تبادل اطلاعات بین بانک های مرکزی و مقرراتی را برای همکاری در حوزه امنیت اطلاعات ایجاد کرده ایم.

تاس نوشت: آنتون سیلوانوف (Anton Siluanov) وزیر دارایی روسیه نیز، پیشتر گفته بود که وزارتخانه متبوعش به همراه بانک روسیه و شرکای بریکس پیش نویس یک طرح ابتکاری را برای بهبود ارز بین‌المللی و سامانه مالی ارائه خواهند کرد و مسائل مربوط به ایجاد پلتفورم ارتباطی بریکس را برای پرداخت دیجیتال چندجانبه مورد بررسی خواهند کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.