رایزنی‌ نخست‌وزیر عراق با ولیعهد عربستان درباره تحولات منطقه

  «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی تلفنی گفت‌وگو و اوضاع امنیتی منطقه و اثرات آن بر ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کرد.

دو طرف در این تماس تلفنی به بررسی راهکارهای ممانعت از گسترش دامنه درگیری در منطقه و تلاش‌های صورت گرفته برای تنش‌زدایی پرداختند.

خبر مرتبط
عربستان از امارات شکایت کرد+ سند

عربستان سعودی یادداشت اعتراضی را علیه دولت امارات متحده عربی به سازمان ملل متحد ارسال کرد.

بن سلمان و السودانی همچنین بر اهمیت تلاش برای ممانعت از بحرانی شدن اوضاع و توقف تجاوزات علیه ملت فلسطین در غزه تأکید کردند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

 
 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.