قاتل فشار خون بالا را بشناسید

یکی از نگرانی های اغلب ما ابتلا به فشار خون بالا است؛ عاملی که انسان را به خطر بروز سکته قلبی نزدیک می سازد. منتشر کرده است، یک مطالعه جدید می گوید سالمندان بعد از برخاستن و تحرک بیشتر، فشارخون شان پایین می آید.

محققان پی بردند مدت زمان کمتر نشستن منجر به کاهش نزدیک به ۳.۵ امتیاز در فشار خون متوسط سالمندان شد. در مقایسه، افزایش فعالیت بدنی به طور معمول منجر به کاهش متوسط ۴ نمره در فشار خون و کاهش وزن می‌شود.

خبر مرتبط
نشانه های فشار خون بالا؛جدی بگیرید

یک متخصص طب سنتی درباره بهترین زمان حجامت کردن و نشانه های ظاهری فشار خون بالا توضیحاتی ارائه کرد.

آنها همچنین گفتند بزرگسالان مسن به طور معمول بین ۶۵ تا ۸۰ درصد از ساعات بیداری خود را می‌نشینند. این رفتارهای بی تحرک می‌تواند منجر به بیماری قلبی و دیابت شود.

قاتل فشار خون بالا چیست؟

به گزارش مهر، در صورتی که مبتلا به فشار خون بالا هستید، مهم است که اغلب فشار خون خود را چک کنید زیرا فشار خون بالا همیشه علائمی ندارد. فشار خون بالای درمان نشده، می‌تواند منجر به بیماری قلبی، حمله قلبی یا سکته شود.

خواب کافی و ورزش، مدیریت وزن، ترک سیگار و پیروی از رژیم غذایی سالم، همه راه‌هایی برای پیشگیری و مدیریت فشار خون بالا هستند. برنامه غذایی دش (رویکردهای غذایی برای توقف پرفشاری خون) بهترین رژیم غذایی برای فشار خون بالاست زیرا بر پروتئین کم چرب، چربی سالم و مقدار زیادی میوه و سبزیجات تاکید دارد. با این حال گوجه فرنگی دارای مواد مغذی خاصی است که می‌تواند فشار خون شما را در سطوح سالم نگه دارد.

موسسه ملی بهداشت ایالات‌متحده، به افراد مبتلا به فشار خون بالا توصیه کرد که غذاهایی با حداقل ۲ برابر پتاسیم نسبت به سدیم مصرف کنند. یک گوجه فرنگی ۲۹۲ میلی‌گرم پتاسیم اما فقط ۶.۱۵ میلی‌گرم سدیم دارد. گوجه فرنگی همچنین به حفظ تعادل مایعات شما کمک می‌کند زیرا ۹۴ درصد آن آب است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.