ایران برای انتقام از اسرائیل زمان و پاسخ مناسب خواهد داشت+ فیلم
پس از حمله تل‌آویو به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق منطقه و جهان و به ویژه آمریکا و اسرائیل منتظر اقدام انتقام جویانه ایران هستند. بحث‌های مانند صبر استراتژیک و انتقام سخت در محافل خبری و شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است و حتی سبب ایجاد یک دوقطبی در خصوص نحوه واکنش ایران شده است. رسانه‌های غربی نیز در این راستا گزینه‌های مختلفی را مورد بررسی قرار داده‌اند و استفاده از موشک‌های دور برد و پهپادهای پیشرفته کشورمان را در این زمینه محتمل دانسته‌اند. اما ورای همه این بحث‌ها و گمانه‌زنی‌ها به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران از این فرصت قصد دارد به طور هوشمندانه بهره برداری کند.
چندین عامل وجود دارد که ایران در این راستا چندان عجله‌ای نداشته باشد‌. اول اینکه اسرائیل خود را برای این اقدام آماده کرده است و این آماده باش نظامی و حالت تدافعی می‌تواند برای اسرائیل هزینه‌بر و کاهنده انرژی باشد. قطعا کشورمان در بعد غافلگیری می‌تواند تا زمان مناسب صبر کند‌ و نیازی به اقدام عجولانه نیست. چه اینکه وضعیت تل آویو نیز به خوبی از موج اعتراضات و اصطکاک داخلی حکایت دارد تا جایی که اخیرا برخورد معترضان سیاست‌های «بنیامین نتانیاهو» در سرزمین‌های اشغالی باعث شد یک خودرو حامی جنگ چند نفر از اعتراض‌کنندگان را زیر بگیر و زخمی کند.
در مواجهه با دوقطبی صبر استراتژیک و انتقام سخت و بازدارنده باید گفت که این موارد نه تنها در برابر هم قرار ندارد بلکه در یک راستا و مکمل هم هستند و پاسخ هوشمندانه و پشیمان کننده در این راستا شرط است که ممکن است با صبر استراتژیک و در زمان مناسب و همچنین با پاسخ سخت همراه باشد. در همین راستا «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان به خوبی اوضاع را تشریح می‌کند و می‌گوید: « امروز، فردا، چند روز یا یک ماه دیگر ایران پاسخ اسرائیل را خواهد داد. ایران عجله نمی‌کند اما مطمئن باشید که پاسخ قطعی است و حتما اتفاق خواهد افتاد.»
 

پاسخ ایران در این راستا قطعا حساب شده، چند وجهی و با اشراف کامل به تحولات منطقه و تخریب کننده پازل صهیونیست‌ها و با نگاه به تقویت محور مقاومت خواهد بود. اینکه چه زمانی این انتقام رخ دهد با توجه به سخنان دبیر کل حزب الله لبنان مشخص نیست شاید فردا و شاید ماه دیگر باشد و عنصر زمان را ایران تعیین می‌کند اما با توجه به وعده مسئولان قطعی است و سخنان مسئولان آمریکا و اسرائیل و گمانه‌زنی‌های رسانه‌های غربی نشان می‌دهد که ارزیابی آنان نیز در همین راستاست و در همین زمان نیز اسرائیل در حالت تدافعی و فشار مضاعف قرار دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.