آغاز ساماندهی یکی از اصلی ترین چهارراه های تهران

 سیدمحمد موسوی، شهردار منطقه ۱۱ تهران از آغاز طرح ساماندهی و بهسازی چهارراه امیراکرم، تقاطع خیابان نوفل‌شاتو و لبافی‌نژاد با اقداماتی نصب رفیوژ میانی، اجرای سنگ‌فرش و باغچه با هدف رفع گره ترافیکی در این تقاطع خبر داد.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین و شلوغ‌ترین چهارراه‌ها در محدوده منطقه ۱۱، چهارراه امیراکرم است، گفت: این چهارراه بیشتر اوقات سال درگیر موضوعات ترافیکی است؛ ازاین‌رو ضرورت داشت به منظور نظم‌بخشی و کنترل ترافیکی اقداماتی انجام شود.

موسوی توضیح داد: تقاطع نوفل‌شاتو و لبافی‌نژاد (چهارراه امیراکرم سابق) با معضلات گوناگونی همچون دست‌فروشی، سد معبر، ترافیک و… روبه‌روست؛ به همین دلیل و با توجه به درخواست‌های مردمی و مطالبات ساکنان و کسبه آن محدوده، شهرداری منطقه ۱۱، ساماندهی و بهسازی این محدوده را در دستور کار خود قرار داده که شامل سنگ‌فرش پیاده‌رو، اجرای باغچه در طول معبر (حدفاصل خیابان حضرت ولیعصر (عج) و فلسطین در هر دو ضلع شمال و جنوب)، همچنین اجرای رفیوژ میانی در تقاطع گفته‌شده خواهد بود که از پروژه‌های ۱۴۰۳ شهرداری منطقه ۱۱ به شمار می‌رود.

حسن هدایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۱۱ تهران دراین‌باره توضیح داد: یکی از گره‌های ترافیکی منطقه ۱۱ مطابق نظر پلیس راهور و مردم، تقاطع خیابان لبافی‌نژاد و نوفل‌شاتو در خیابان جمهوری است. این گره ترافیکی به دلیل جاذبه سفری است که این محدوده دارد؛ از جمله جاذبه‌های اقتصادی و بازاری به دلیل پاساژهای معروف و تعدد تولیدی‌های آن، برای کل کشور و جاذبه‌های ترافیکی از این جنبه که به دلیل یک‌طرفه‌بودن خیابان جمهوری (غرب به شرق)، خیابان لبافی‌نژاد، یگانه‌دسترسی به سمت غرب شهر به شمار می‌رود؛ ازاین‌رو حجم ترددی که وارد این خیابان با توجه به عرض آن می‌شود، بیشتر از حد تحمل معبر است.

هدایی توقف موتورسیکلت‌ها و خودروها را که حتی اگر لحظه‌ای هم صورت بگیرد، بر شدت این گره ترافیکی می‌افزاید، از دیگر دلایل به وجود آمدن گره ترافیکی در این محدوده برشمرد و افزود: مشکل عمده دیگر در این چهارراه، دستفروشان‌اند که به صورت حرفه‌ای در این چهارراه مشغول به فعالیت هستند. البته تمهیداتی برای رفع سد معبر آن‌ها از سوی نیروهای شهربان و معبربان به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی با اشاره به اجرای پروژه احداث رفیوژ میانی در این خیابان بیان کرد: جداسازی خط وسط خیابان که کمک به جلوگیری از پارک حاشیه‌ای می‌کند، یکی از راهکارهای رفع این گره ترافیکی است؛ به همین دلیل در محور لبافی‌نژاد مقرر شد رفیوژ میانی با رعایت همه قوانین آتش‌نشانی احداث شود که در ایام نوروز به علت تعطیلات و تردد بسیار پایین خودرو، اجرای طرح با اجرای ۶۴ متر جدول و ۸۸ متر نرده آغاز شد؛ ان‌شاءالله بتوانیم با اجرای این طرح، گره ترافیکی خیابان ولیعصر (عج)، جمهوری و انقلاب را تا حدودی مرتفع کنیم.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.