صهیونیست‌ها خسته شدند/ باید جنگ را تمام کنیم/ اوضاع در اسراییل در حال بدتر شدن است

با فرسایشی شدن تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه بعد از گذشت بیش از ۱۸۰ روز از آن انتقاد از عملکرد کابینه رژیم صهیونیستی در رسانه‌های عبری افزایش یافته است.

در ادامه این گزارش تاکید شده است: باید جنگ را تمام کنیم و اسرای خود را که نزد حماس هستند بازگردانیم. روزنامه هاآرتص تصریح کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل باید برکنار شود.

رسانه‌های صهیونیستی در گزارش‌هایی تاکید کردند: بعد از گذشت نیمی از سال و تداوم حمله به غزه اهداف از پیش اعلام شده محقق نشده است. طی این شش ماه هنوز نه اسیری به خانه‌اش برگشته و نه حماس شکست خورده است.

در ادامه این گزارش‌ها آمده است: هزار و ۵۰۰ کشته و صدها هزار تن از نیروهای ذخیره در کنار اسرائیلی‌ها باید تاوان این جنگ را بپردازند. اسراییل باید در عملکرد خود بازنگری کند چرا که تحقق اهداف از پیش تعیین شده بسیار بعید است.

خبر مرتبط
فوری/ حمله اسرائیل به منطقه البقاع در شرق لبنان

منابع خبری لبنانی بامداد یکشنبه گزارش دادند که منطقه البقاع در شرق لبنان هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

رسانه‌های عبری زبان اضافه کردند: ناکامی کابینه اسراییل تنها در غزه نیست بلکه در جبهه شمالی نیز هیچ افقی برای حل اوضاع در این منطقه و عقب راندن حزب الله برای بازگشت اسرائیلی‌ها به شمال وجود ندارد.

این رسانه‌ها اذعان کردند: اوضاع اسراییل از تاریخ هفت اکتبر سال گذشته میلادی تا به این لحظه از هر زاویه‌ای که نگاه کنیم وخیم شده است. ما شاهد فروپاشی دیپلماتیک، اقتصادی و مشکلات امنیتی، اجتماعی و سیاسی در داخل اسراییل هستیم. بعد از گذشت شش ماه از جنگ، اسراییل تمام مشروعیت خود را از دست داده و بیش از هر زمان دیگری منزوی شده و به صورت خطرناکی در معرض تحریم و اقدامات قانونی علیه مقامات خود قرار گرفته است.

رسانه‌های صهیونیستی تاکید کردند: مقامات اسراییل ترجیح دادند بر روند مذاکرات اعمال فشار نظامی کنند به بهانه اینکه هر زمان فشارها بر حماس افزایش می‌یابد شروط این جنبش منعطف‌تر می‌شود اما این راهبرد شکست خورده است. تعداد کشته‌های ارتش از آغاز جنگ به ۶۰۴ تن رسیده است.

پیش از این «ایهود اولمرت» نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی خواستار توقف فوری جنگ در غزه و بازگرداندن اسرای اسرائیلی بازداشت شده در غزه شده بود و تاکید کرد که در این صورت دستاورد اسراییل بسیار بیشتر از ادامه این جنگ خواهد بود.

وی تاکید کرد که نتانیاهو برای نجات اسرای اسرائیلی جنگ را ادامه نمی‌دهد، بلکه می‌خواهد خودش را نجات دهد. نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی اضافه کرد که این جنگ نمی‌تواند اهداف مشخص شده توسط بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسراییل را محقق کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.