واکنش حماس به قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره اسرائیل

جنبش حماس در واکنش به تصویب قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل درخصوص ممنوعیت صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما از تصویب قطعنامه ممنوعیت صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی استقبال کرده و خواستار مجازات این رژیم به‌دلیل ارتکاب جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت در نوار غزه هستیم.

خبر مرتبط
سرلشکر باقری: آمریکا و دیگر کشورهای استکباری بدانند که عمر اسرائیل به سر آمده

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: امریکا و دیگر کشورهای استکباری بدانند که عمر اسرائیل به سر آمده و تا اضمحلال کامل رژیم صهیونیستی چیزی نمانده است.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، این جنبش همچنین اعلام کرد تصویب این قطعنامه سازمان ملل گام مهمی در راستای تحت فشار قرار دادن اشغالگران برای توقف جنگ ویرانگر و وحشیانه خود علیه غیرنظامیان در نوار غزه تلقی می‌شود.

جنبش حماس از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست تا اقداماتی عملی برای ملزم کردن کشورها و شرکت‌های صادرکننده سلاح به رژیم اشغالگر اتخاذ کنند تا این قطعنامه فورا اجرایی شود.

این جنبش از کشورهای جهان و در رأس آن آمریکا خواست تا از ارائه پشتیبانی نظامی و سیاسی از اشغالگران و ارتش جنایتکار آن دست بردارند و برای پایان دادن به مشارکت کامل در جنگ نسل‌کشی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین تصمیمی اتخاذ کنند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که پاکستان برای توقف ارسال سلاح برای رژیم صهیونیستی ارائه کرده بود، با ۲۸ رأی موافق تصویب کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه پنج قطعنامه درباره جنگ غزه از جمله قطعنامه‌ای با موضوع درخواست از رژیم صهیونیستی برای برداشتن سریع محاصره و تمام اشکال دیگر مجازات دسته‌جمعی علیه این باریکه و برقراری فوری آتش‌بس را تصویب کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل از همه کشورها درخواست کرد اقدام فوری برای جلوگیری از نقل‌وانتقال اجباری و ادامه‌دار فلسطینی‌ها از یا در داخل غزه اتخاذ کرده و فروش، انتقال و تغییر مسیر تسلیحات، مهمات و دیگر تجهیزات نظامی به رژیم صهیونیستی را متوقف کنند.

این شورا همچنین از رژیم صهیونیستی درخواست کرد فورا محاصره و دیگر اشکال مجازات دسته جمعی علیه نوار غزه را برداشته و خواستار یک آتش‌بس فوری در نوار غزه شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.