رایزنی تلفنی مقام سعودی با نخست‌ وزیر جدید فلسطین

منابع خبری بامداد یکشنبه از گفت وگوی تلفنی وزیر خارجه عربستان سعودی با نخست‌ وزیر جدید تشکیلات خودگردان فلسطین درباره تحولات غزه خبر دادند.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه عربستان سعودی ضمن تبریک به مصطفی برای انتخاب وی به عنوان نخست وزیر جدید تشکیلات خودگردان، برای او و کابینه‌اش آرزوی موفقیت کرد.

دو طرف در این تماس تلفنی درباره آخرین تحولات غزه و تلاش های صورت گرفته برای برقراری آتش بس و لزوم افزیش ارسال کمک‌های بشردوستانه به این باریکه رایزنی کردند.

جزئیات بیشتری از این گفت وگوی تلفنی گزارش نشده است.

خبر مرتبط
چراغ سبز اسرائیل به حماس برای توافق

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد که تغییر واقعی در موضع وزرای حزب لیکود در قبال توافق با حماس برای مبادله اسرا در جلسه کابینه صورت گرفته است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.