بدترین مجازات در انتظار عاملان حمله تروریستی مسکو

«الکسی ملنیکوف» دبیر اجرایی کمیسیون نظارت عمومی مسکو گفت: پس از آنکه این تروریست ها گناهکار شناخته و محکوم شوند، در بدترین و سخت ترین شرایط ممکن باید زندانی باشند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی ادامه داد: شرایط خوبی منتظر آنها نیست. آنها باید برای بقیه عمر در سلولی که «تابوت» نام دارد و ابعادش ۴ در ۶ متر مربع است، حبس باشند.

خبر مرتبط
واکنش رئیس‌جمهور تاجیکستان به حمله تروریستی مسکو/جنایتی بدون توجیه

رئیس‌جمهوری تاجیکستان در ارتباط با حمله تروریستی در تالار شهر کروکوس به ولادیمیر پوتین رهبر روسیه تسلیت گفت و تأکید کرد: این جنایت، هیچ توجیهی ندارد.

این مقام مسئول روسی همچنین ادامه داد: آنها می‌توانند تنها به صورت خمیده با دست هایی که از پشت بسته است، حرکت کنند. نمی‌توانند تماسی با کسی داشته باشند و دیگر حق ملاقات با فرزندان خود را هم ندارند.

این مقام روس افزود: حبس ابد وحشتناک است، چون من افرادی را دیده ام که در حبس ابد هستند و بیشتر آنها برای مرگ سریع، التماس می کنند.

دادگاهی در روسیه ۴ نفر از شهروندان تاجیکستان به نام‌های دلیرجان میرزایف، سعیدکرم رجب‌علیزاده، فریدون شمس‌الدین و محمد صابر فیضف را متهمان حمله به سالن کنسرت کروکوس در مسکو معرفی و آنها را به «اقدام‌های تروریستی» متهم کرد. آنها تا ۲۲ مه در بازداشت موقت خواهند بود تا مقدمات محاکمه‌شان فراهم شود.

حمله روز جمعه به سالن کنسرت کروکوس در حومه مسکو که ۱۳۹ کشته برجای گذاشت، بدترین اقدام تروریستی دو دهه اخیر در روسیه به شمار می‌رود.

داعش مسئولیت حمله به سالن کنسرت کروکوس را بر عهده گرفته و تصاویر ویدئویی حمله به این سالن را منتشر کرده است.

پلیس روسیه اعلام کرده که ۱۱ نفر را به ظن دست ‌داشتن در حمله روز جمعه بازداشت کرده است. شبکه خبری بی.‌بی.‌سی در گزارشی اعلام کرد که ۲ نفر از متهمان این حمله کشته شده‌اند.

بنا بر این گزارش، یکی از متهمان در داخل سالن کنسرت کروکوس و دیگری هنگام بازداشت در منطقه بریانسک کشته شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.