رابطه آمریکا و اسرائیل شکراب شد / فروش تسلیحات به این رژیم متوقف خواهد شد اگر..

یک سناتور آمریکایی به رژیم صهیونیستی هشدار داد که در صورت حمله به شهر رفح در جنوب غزه، آمریکا فروش تسلیحات به این رژیم را متوقف خواهد کرد.

از سوی دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، دولت بایدن در صورتی که عملیات علیه رفح با حضور انبوه فلسطینی‌ها انجام شود، ارسال تسلیحات به (رژیم) اسرائیل را به تعویق خواهد انداخت.

پیش تر پولیتیکو به نقل از چهار مقام آمریکایی گزارش داد، در صورتی که (رژیم) اسرائیل برنامه خود برای حمله گسترده به رفح در نوار غزه را اجرایی کند، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده مشروط کردن کمک‌های نظامی به این رژیم را بررسی خواهد کرد.

خبر مرتبط
نتانیاهو دست به اعتراف زد/ موجودیت اسرائیل در خطر است

نتانیاهو با تکرار توهم نابودی جنبش حماس گفت: ما حماس را نابود، اسرای خود را آزاد و اطمینان حاصل می‌کنیم که غزه هرگز تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود.

بایدن اظهارات متناقضی در مورد حمله به رفح و محدود کردن فروش سلاح به (رژیم) اسرائیل داشته است. وی سال گذشته میلادی گفت که پیشنهاد مشروط کردن کمک نظامی به (رژیم) اسرائیل «ارزش فکر کردن دارد.»

اما وی هفته جاری در مصاحبه‌ای اظهار کرد که به ارسال سلاح به (رژیم) اسرائیل ادامه می‌دهد و در عین حال گفت که کشتار غیرنظامیان در غزه «خط قرمز» اوست.

آدرین واتسون سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای درباره احتمال مشروط کردن کمک‌های نظامی به (رژیم) اسرائیل، به پولیتیکو گفت: ما قصد نداریم درباره گمانه‌زنی‌های منابع ناشناس اظهار نظر کنیم یا به صحبت‌های هفته جاری رئیس جمهور چیزی اضافه کنیم.

خبر مرتبط
بایدن آب پاکی را روی دست اسرائیل ریخت/ خبری از انجام عملیات نظامی در رفح نیست

کاخ سفید تاکید کرد که اسرائیل تاکنون هیچ برنامه‌ای درباره امنیت فلسطینی‌های غیرنظامی در منطقه رفح ارائه نکرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.