روایت بلینکن درباره احتمال توافق حماس و اسرائیل

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در نشستی خبری با نخست وزیر آلبانی در تیرانا افزود: "ما متعهد به انجام تمام تلاش خود برای پیشرفت در دستیابی به توافق هستیم."

خبر مرتبط
دیدار پادشاه اردن و وزیر خارجه آمریکا با محوریت غزه

پادشاه اردن در جریان سفر رسمی به آمریکا با وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.

مذاکرات مصر، قطر، اسرائیل و آمریکا این هفته در قاهره بدون پیشرفت به پایان رسید.

وزیر امور خارجه دولت جو بایدن گفت: ما اکنون با همتایان خود از قطر، مصر، اسرائیل در حال کار بر روی آن هستیم و به شدت روی آن کار می کنیم تا به توافقی دست یابیم و من معتقدم که این امکان وجود دارد./

به گزارش ایرنا، تارنمای آکسیوس روز پنجشنبه به وقت محلی به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد: ویلیام برنز مشهور به بیل برنز رئیس سیا، روز پنجشنبه وارد اسرائیل شد تا با دیوید بارنیا، رئیس موساد و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، درباره مذاکرات اخیر درباره گروگان‌ها گفتگو کند.

خبر مرتبط
گفتگوی محرمانه آمریکا و اسرائیل درباره جنگ غزه

وزیر خارجه آمریکا با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار کرد و برخی موضوعات را مورد رایزنی قرار داد.

برنز به‌عنوان یک مقام ارشد آمریکایی در منطقه شناخته می‌شود و سفر او به خاورمیانه کمی پیش از اولین توافق برای توقف درگیری‌ها در غزه در سال گذشته میلادی انجام شد.

به نظر می رسد دولت بایدن و همچنین قطری ها و مصری ها می خواهند برای مذاکرات پیرامون توافق جدید آزادی گروگان، حرکت به سمت جلو ایجاد کنند اما نتانیاهو از اعزام یک هیئت اسرائیلی به مصر برای گفتگوهای بعدی خودداری کرده است و در هفته جاری نشست حساس در قاهره بدون دستاورد به پایان رسید.

در حالی که این نشست پیشرفتی را به همراه نداشت، یک منبع اسرائیلی درباره این گفتگوها گفت که پیشرفت در درک اختلافات در مذاکراتی که می تواند منجر به توافق شود، حاصل شده است.

یک منبع آگاه به اکسیوس گفت که برنز پس از یک سفر سریع به دوحه و دیدار با رهبران قطر و گفتگو در مورد آخرین مذاکرات آزادی گروگان‌ها وارد اسرائیل شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.